مایکروسافت شرکت توسعه اینترنت اشیا خرید

همکاران سیستم – مایکروسافت بر اساس آخرین تصمیمات خود شرکت Express Logic را خریداری کرد. این شرکت در زمینه تولید سیستم‌های عامل مخصوص دستگاه‌های اینترنت اشیا فعالیت می‌کند و البته هنوز قیمت دقیق این واگذاری اعلام نشده است.

به گفته مایکروسافت، سیستم ThreadX RTOS که در شرکت Express Logic تولید می‌شود یکی از کاربردی‌ترین سیستم‌های موجود برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌های میکروکنترلی در جهان است.

مدیران مایکروسافت نخستین بار در تاریخ ۱۸ آپریل خرید شرکت Express Logic را منتشر کردند و بر این اساس می‌توان گفت خبر مربوط به این اتفاق یک هفته پیش از انتشار گزارش مالی مایکروسافت مربوط به فصل سوم سال مالی ۲۰۱۹ منتشر شد.

مدیران شرکت مایکروسافت همچنین توضیح دادند سیستم ThreadX RTOS از جمله مکمل‌های کاربردی برای Azure Sphere محسوب می‌شود. سیستم Azure Sphere از جمله راهکارهای امنیتی خدمات پردازش ابری Azure برای اینترنت اشیا است که در دستگاه‌های مجهز به سیستم‌های میکروکنترلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

«سام جرج» مدیر خدمات Azure IoT  مایکروسافت با انتشار یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «در حالی که ما استفاده از خدمات Azure Sphere   به عنوان ایمن‌ترین سیستم ارتباطی مبتنی بر فضای پردازش ابری را توصیه می‌کنیم، باید توجه داشت که Azure Sphere امکان اجرا روی طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها را ندارد و بنابراین توصیه ما به کارگیری خدمات ThreadX RTOS شرکت Express Logic برای صنایع مختلف است. زیرا سرویس مذکور زینه‌های اضافه و کاربردی برای اتصال به Azure IoT Hub  را فراهم می‌کند».

بر اساس مطلب منتشر شده از سوی مایکروسافت، خدمات و سرویس‌های Express Logic تاکنون روی بیش از ۶٫۲ میلیارد دستگاه مستقر شده است. خدمات ThreadX RTOS طیف گسترده‌تری از دستگاه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به دستگاه‌اهی کم مصرف و حافظه‌های فلش با ظرفیت کمتر از ۶۴ کیلوبایت هم اشاره کرد.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *