مایکروسافت شرکت توسعه ابزارهای موبایلی خرید

مایکروسافت شرکت توسعه ابزارهای موبایلی خرید

همکاران سیستم- مایکروسافت به منظور تکمیل مجموعه ابزارهای موبایلی خود با قابلیت اجرا روی چند پلتفرم یک شرکت آلمانی کوچک موسوم به HockeyApp را خریداری کرد که سرویس ویژه‌ای را برای تحلیل و آزمایش‌های بتا روی ابزارهای موبایلی تولید می‌کند.به گزارش وبسایت Techworld، شرکت مایکروسافت قصد دارد قابلیت‌های Visual Studio Online که یک سرویس میزبان برای مدیریت چرخه برنامه‌نویسی و توسعه ابزارهای موبایلی محسوب می‌شود را چند برابر کند. سرویس مربوط به شرکتی که مایکروسافت هم‌اکنون خریداری کرده است به عنوان بخشی از سیستم Application Insight از زیرمجموعه‌های Visual Studio Online مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم هم‌اکنون برای مانیتور کردن میزان استفاده و رفتارهای ابزار موبایلی به کار گرفته می‌شود.

“اس. سوماسگار” مدیر مرکز توسعه‌دهندگان مایکروسافت با انتشار یک مطلب و تأیید این واگذاری توضیح داد: «ارتقا سیستم HockeyApp برای گزارش خرابی از نرم‌افزارهای کاربردی با سیستم تحلیلی Application Insights مایکروسافت این امکان را فراهم می‌کند تا ابزار جامع مایکروسافتی بتواند از تمام پلتفورم‌های موبایلی پشتیبانی کند و تحلیل‌های مربوط به ابزار را در چرخه توسعه آن مورد استفاده قرار دهد».

شرکت آلمانی HockeyApp به‌جز سرویس یاد شده قابلیت‌های دیگری را برای توسعه ابزارهای موبایلی ارائه می‌دهد.

از گزارش سیستمی مربوط به خرابی ابزار گرفته تا گزارش‌های محتوی جزییات کامل از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای موبایلی با خطاهای یافت شده و ارائه اطلاعاتی که می‌توانند حفره‌های موجود در نرم‌افزارها را از بین ببرند از دیگر خدمات ارائه شده از سوی این شرکت است.

شرکت HockeyApp که دفتر مرکزی آن در شهر اشتوتگارت واقع شده است همچنین پلتفرمی ارائه می‌دهد که نسخه بتای ابزارها را ارائه می‌کند و قادر است بازخورد کاربران را در اختیار بگیرد تا مشخص شود که هر ابزار موبایلی تا چه اندازه می‌تواند کارآمد باشد.