مایکروسافت سیستم رتبه‏‌بندی کارکنان خود را متوقف کرد

مایکروسافت سیستم رتبه‏‌بندی کارکنان خود را متوقف کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در ادامه اصلاحات ساختاری خود اعلام کرده است سیستم رتبه‌‏بندی کارکنانش را متوقف کرده است. این سیستم از مدت‏ها قبل هدف انتقادات زیادی قرار گرفته بود.

به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است از این پس سیستم رتبه‏‌بندی کارکنان خود را اجرا نخواهد کرد. این سیستم که از سال‏‌ها قبل اجرا می‌‏شد، مخالفان و منتقدان زیادی داشت. منتقدان معتقد بودند رتبه‌‏بندی کارکنان موجب توقف نوآوری و تقویت روحیه رقابت‏‌جویی کارکنان علیه یکدیگر می‏‌شود. کارکنان مایکروسافت از این تصمیم از طریق ایمیلی آگاه شده‏‌اند که از سوی لیزا برومل، معاون بخش منابع انسانی این شرکت برای آن‌ها فرستاده شده است.

انتقادات از سیستم رتبه‏‌بندی کارکنان مایکروسافت به حدی بالا گرفته بود که بسیاری از کارکنان آن را «رتبه‏‌بندی علوفه» نامیده بودند. منتقدان معتقد بودند این سیستم با فرهنگ حاکم بر شرکت مایکروسافت همخوانی چندانی ندارد. اجرای این سیستم مدیران این شرکت را وامی‏داشت در گزارش‌‏های سالانه خود کارکنان زیر مجموعه خود را در گروه‌‏هایی مثل کارکنان ضعیف، متوسط یا قوی دسته‏‌بندی کنند. به گفته منتقدان حتی اگر همه کارکنان وظایفشان را به بهترین نحو ممکن انجام می‏‌دادند، باز هم در یکی از گروه‏‌ها جای می‏‌گرفتند.

لیزا برومل در ایمیلی که در آن خبر از انحلال سیستم داده است، اعلام کرده است انحلال سیستم رتبه‏‌بندی به ما کمک خواهد کرد بر آنچه مهم است بیشتر تمرکز کنیم و درک عمیق‏‌تری از تاثیرات اقدامات خود داشته باشیم.

معاون بخش مدیریت منابع انسانی مایکروسافت همچنین اعلام کرده است برنامه توزیع پاداش‌‏های از پیش ‏تعیین‏ شده را نیز متوقف کرده است. بنا بر اعلام برومل، مدیران از این پس اختیارات بیشتری برای اعطای پاداش به کارکنان خود خواهند داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *