مایکروسافت سرویس ایمیل هات میل را مورد بازنگری قرار می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قصد دارد با نوسازی هات میل، سرویس ایمیل جدیدی را عرضه کند که در آن از رابط کاربری ویندوز فون که «مترو» نامیده می‌شود، استفاده شده است.
وب سایت techcrunch به نقل از LiveSide گزارش داده است که مایکروسافت قصد دارد با بازنگری در سرویس ایمیل قدیمی خود که هات میل نامیده می‌شد، سرویس ایمیل جدیدی را با نام نیومیل (Newmail) عرضه کند. عکس‌هایی که از منابع درونی مایکروسافت به فضای وب درز کرده است نشان می‌دهد این ایمیل دارای رابط کاربری به سبک مترو (رابط کاربری ویندوز فون) است و ظاهر آن نیز مختصر‌تر و ساده‌تر شده است.
وب سایت liveside رابط کاربری این ایمیل را دارای طراحی «ساده، سیال و تعاملی» توصیف کرده و نوشته در رایانه‌های دسکتاپی، لپ تاپ‌ها و یا گوشی‌ها نیز از سرعت بیشتر و ظاهر جذاب تری برخوردار خواهد بود.
البته تغییر نام سرویس ایمیل مایکروسافت به معنای این نیست که آدرس کنونی کاربران هات میل تغییر می‌کند یا از این پس کاربران جدید باید ایمیل‌هایی با با پسوند

 newmail.com @ایجاد کنند. بلکه این تغییرات عمیق صورت گرفته در این سرویس ایمیل است که ظاهری جدید از این سرویس ایمیل به دست می‌دهد.
شرکت مایکروسافت در چند سال اخیر با کاهش استقبال کاربران از سرویس ایمیل خود مواجه بود. این شرکت پیش از این نیز تغییراتی را در سرویس ایمیل هات میل خود ایجاد کرده بود. تغییرات اعمال شده از سوی مایکروسافت بیشتر مبتنی بر ارتقای رابط کاربری و مقابله با اسپم‌ها و ایمیل‌های ناخواسته بود. اما ظاهراً این بار مایکروسافت برای راه اندازی سرویس ایمیل نیومیل قصد دارد تغییرات عمیق‌تری در هات میل ایجاد کند.