مایکروسافت روی ۱۴ استارت‌آپ جدید سرمایه‌گذاری کرد

مایکروسافت روی ۱۴ استارت‌آپ جدید سرمایه‌گذاری کرد

همکاران سیستم- مرکز سرمایه‌گذاری‌های شرکت مایکروسافت موسوم به Microsoft Ventures تعداد شرکت‌های زیرمجموعه خود که روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کند را طی چند ماه گذشته افزایش داد.

به گزارش وبسایت Zdnet، در ماه می سال جاری میلادی این شرکت اعلام کرد در نظر دارد مرکز Microsoft Ventures را راه راه‌اندازی کند. این مرکز یک گروه کوچک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که استارت‌آپ‌ها را در زمینه بازاریابی خدمات پردازش ابری، امنیت و خدمات یادگیری ماشینی هدف قرار می‌دهد.

اکتبر امسال نیز مدیران این شرکت سایت جدیدی برای Microsoft Ventures راه‌اندازی کردند که در آن لیست ۱۰ شرکت که تا آن زمان روی آنها سرمایه‌گذاری صورت گرفته بود، آورده شد. در آن زمان مدیران مایکروسافت اعلام کردند مرکز Ventures روی ۱۳ شرکت سرمایه‌گذاری کرده است که البته نام سه مورد از آنها اعلام نشده بود.

در هفته جاری وبسایت Microsoft Ventures نام ۱۴ شرکت جدید را اعلام کرد و گفته شد مایکروسافت روی آنها سرمایه‌گذاری کرده است که البته مقدار این سرمایه‌گذاری مشخص نیست. از جمله شرکت‌های جدیدی که به این لیست اضافه شده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت CloudSimple (مه ۲۰۱۶) – نسل آتی سرویس‌های ابری اختصاصی به عنوان خدمات 

شرکت Paxata (اکتبر ۲۰۱۶) – پلتفرم مخصوص تحلیل‌های سازمانی

شرکت Zipwhip (اکتبر ۲۰۱۶) – ارایه‌دهنده نرم‌افزارهای (SaaS) برای خطوط ارتباطی زمینی، سرویس‌های تماس اینترنتی VoIP، و تلفن‌های رایگان

شرکت i۳ (نوامبر ۲۰۱۶) – مرکز حامی برای سرمایه‌گذاری از استارت‌‌آپ‌های تازه‌کار در حوزه اینترنت اشیا