مایکروسافت راهکار CRM خود را با فناوری کورتانا یکپارچه می‌کند

مایکروسافت راهکار CRM خود را با فناوری کورتانا یکپارچه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نسخه جدید نرم افزار CRM خود را که قرار است ماه آینده میلادی وارد بازار شود، با دستیار دیجیتال معروف به کورتانا یکپارچه کرده است.به گزارش وب‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت قصد دارد نسخه جدید نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود را که Dynamics CRM ۲۰۱۵ نام دارد ماه آینده میلادی وارد بازار کند. مایکروسافت قابلیت‌های بیشتری به نسخه جدید این محصول افزوده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها یکپارچه‌سازی با دستیار دیجیتال معروف به کورتانا (Cortana) است. این کار به کاربران اجازه می‌دهد با نرم‌افزار CRM مایکروسافت صحبت کنند و یا به عبارت دیگر با فرمان‌های صوتی از آن استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، کورتانا که فناوری دستیار دیجیتال مایکروسافت است در حال حاضر بر روی گوشی‌های همراه تحت ویندوز فون ۸.۱ قابل استفاده است. کاربران به کمک این فناوری خواهند توانست برخی از فعالیت‌ها و قابلیت‌های راهکار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت را به کمک فرامین صوتی انجام دهند.  تحلیل‌گران معتقدند افزودن قابلیت‌های مربوط به فناوری‌های همراه به نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری می‌تواند به افزایش بازدهی منجر شود.

شرکت مایکروسافت قصد دارد به‌زودی نسخه‌های به‌روزشده راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) خود را نیز روانه بازار کند. یکی از این راهکارها Dynamics AX نام دارد که یک راهکار برنامه‌ریزی منابع سازمانی برای کسب و کارهای بزرگ است. نسخه جدید این راهکار به مشتریان اجازه می‌دهد از آن هم به صورت نرم‌افزاری و هم به صورت ابری استفاده کنند. این نسخه همچنین راهکارهای جدیدی در زمینه سامانه‌های فروشگاهی قابل استفاده بر روی گوشی‌ها و تبلت‌ها و نرم‌افزارهایی در زمینه حمل و نقل و انبارداری را نیز در اختیار مشتریان قرار خواهد داد. Dynamics NAV ۲۰۱۵ نیز محصول دیگری از مایکروسافت در این حوزه است که برای کسب و کارهای کوچک‌تر تدارک دیده شده است. سازگاری بیشتر با ابزارهای همراه مورد استفاده کسب و کارهای کوچک نیز از دیگر قابلیت‌های این محصول است.