مایکروسافت راهکار برنامه‌ریزی منابع سازمانی خود را برای سیستم‌های عامل رقیب عرضه کرد

مایکروسافت راهکار برنامه‌ریزی منابع سازمانی خود را برای سیستم‌های عامل رقیب عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) خود را برای آیپد و ابزارهای تحت اندروید و ویندوز ۸ عرضه کرد.
به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت مایکروسافت اپ‌لیکیشن‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی خود را که Dynamics NAV ERP نام دارد برای نصب بر روی آیپد و ابزارهای تحت سیستم‌های عامل اندروید و ویندوز ۸ عرضه کرده است. این اولین بار است که نسخه‌هایی از این راهکار برای ابزارهای دارای فناوری صفحه لمسی عرضه می‌شود. شرکت مایکروسافت این اپ‌ها را از سیزدهم سپتامبر بر روی دانلود سنتر خود قرار داده است. این اپ‌لیکیشن‌ها بر روی پایگاه‌های و اپ‌استورهای دیگری مثل iTunes اپل، Google Play و Windows Stores نیز قابل دسترسی است.

بر اساس این گزارش، راهکار Dynamics NAV اپل یکی از چهار راهکار شرکت مایکروسافت در حوزه برنامه‌ریزی منابع سازمانی است که بیشتر برای استفاده کسب و کارهای کوچک عرضه شده است. منابع خبری پیش از این اعلام کرده بودند مایکروسافت قصد دارد جدیدترین نسخه این راهکار را که NAV ۲۰۱۵ نام دارد تا قبل از پایان سال جاری میلادی عرضه کند. مایکروسافت از نام رمزی Crete برای این محصول استفاده کرده بود.

مدیران مایکروسافت در کنفرانس شرکای جهانی این شرکت که در ماه ژوئیه امسال برگزار شد برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های راهکار NAV ۲۰۱۵ را معرفی کرده بودند. یکپارچگی با آفیس ۳۶۵، گزارش‌دهی سندی، قابلیت هوشمندی تجاری Power BI و پشتیبانی از ابزارهای مختلف از جمله این قابلیت‌ها بود. توسعه این نرم‌افزارها بر عهده تیم محصولات مدیریت ارتباط با مشتری Dynamics CRM در شرکت مایکروسافت است.  مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی نیز راهکار مدیریت ارتباط با مشتری این مجموعه را برای نصب بر روی تبلت‌های تحت iOS اپل و اندروید گوگل عرضه کرده بود.