مایکروسافت راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری خود را با خرید اتوماسیون‌های بازاریابی تقویت می‌کند

همکاران سیستم- مایکروسافت از خرید یک شرکت عرضه کننده راهکارهای اتوماسیون بازاریابی به نام مارکتینگ پایلوت خبر داده است. ظاهراً مایکروسافت قرار است از فناوری‌های این شرکت برای تکمیل راهکارهای خود در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) استفاده کند.
به گزارش وب سایت enterpriseappstoday، شرکت مایکروسافت با خرید شرکت مارکتینگ پایلوت (MarketingPilot) که در ایلی نویز آمریکا واقع است، بر دامنه رقابت‌های کنونی میان عرضه کنندگان راهکارهای بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری افزوده است. مارکتینگ پایلوت یک شرکت عرضه کننده اتوماسیون بازاریابی است که فعالیت‌هایی مثل مدیریت منابع بازاریابی، مدیریت کمپین‌ها، بازاریابی ایمیلی، مدیریت دارایی‌های دیجیتال و اتوماسیون بازاریابی را در قالب یک راهکار منسجم ارائه می‌کند.
باب استاتز، معاون واحد دینامیک سی آر‌ ام مایکروسافت در وبلاگ خود این خرید را گامی پرهیجان برای تکمیل راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت که از آن‌ها با عنوان سی آر‌ ام دینامیک یاد می‌شود، خوانده است. وی نوشته است: فناوری این مارکتینگ پایلوت می‌تواند توانایی مایکروسافت برای رفع بهتر نیازهای متصدیان بازاریابی سازمان‌ها و شرکت‌ها را از طریق راهکارهای هوشمندی تجاری افزایش دهد و به آن‌ها کمک کند تا درباره رفتار مشتریان در کانال‌های دیجیتالی، اجتماعی و سنتی برنامه ریزی و مدیریت موفقیت آمیزی انجام دهند.
شرکت مایکروسافت اعتقاد دارد تقاضای کسب و کار‌ها برای خرید راهکارهای اتوماسیون بازاریابی بزودی افزایش خواهد یافت. ظهور و گسترش کانال‌های جدید ارتباطی مثل شبکه‌های اجتماعی، ظهور بازارهای جدید و تغییرات صورت گرفته در رفتار مشتریان در محیط‌های دیجیتال و آنلاین از جمله عوامل این امر عنوان شده است. موسسه پژوهشی آی دی سی نیز پیش بینی کرده است که در سال‌های پیش رو بخش اتوماسیون بازاریابی پرشتاب‌ترین رشد درآمدی را در صنعت راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری خواهد داشت.
شرکت مایکروسافت در حال حاضر اطلاعات چندانی درباره این خرید منتشر نکرده است. اما باب استاتز گفته این شرکت قصد دارد جزئیات مربوط به این معامله را در ماه مارس و در جریان یک رویداد رسانه‌ای اعلام کند.