مایکروسافت در آستانه معامله ۱.۲ میلیارد دلاری با شرکت یامر

همکاران سیستم- در چند روز گذشته اخباری در مورد تلاش مایکروسافت برای خرید شرکت نرم افزاری یامر (Yammer) منتشر شده بود. آخرین خبر‌ها در این زمینه از موافقت یامر با این خرید حکایت دارد.

 یامر پذیرفته در ازای دریافت ۱.۲ میلیارد دلار از مایکروسافت خود را به این غول نرم افزاری بفروشد.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال ، شرکت یامر که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد در زمینه ایجاد شبکه‌های اجتماعی خصوصی در داخل شرکت‌ها و سازمان‌ها تخصص دارد. این شرکت در زمینه اشتراک فایل نیز ابزار و نرم افزارهای خاصی را عرضه کرده است. یامر اعلام کرده است بیش از ۴ میلیون شرکت و سازمان کاربر نرم افزار‌ها و خدمات این شرکت هستند.
بر اساس این گزارش، خرید شرکت یامر به مایکروسافت کمک می‌کند تا مجموعه نرم افزاری آفیس خود را با ویژگی‌های اجتماعی تری سازگار کند. بسته نرم افزاری آفیس یکی از سودآور‌ترین محصولات شرکت مایکروسافت محسوب می‌شود، بطوری که بیش از نیمی از درآمد عملیاتی این شرکت از راه فروش این نرم افزارهاحاصل می‌شود. درآمد مایکروسافت از فروش آفیس فقط در ۹ ماه منتهی به ماه مارس سال جاری به ۱۷.۷ میلیارد دلار رسیده بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۶. ۶ درصد رشد داشته است.
هنوز دو شرکت مایکروسافت و یامر در مورد این خرید به صورت رسمی اظهار نظر نکرده‌اند. اگر مایکروسافت موفق شود پرونده این معامله را با موفقیت ببندد، این دومین خرید مایکروسافت در یک سال گذشته خواهد بود. مایکروسافت در ماه می‌گذشته شرکت اسکایپ را که خدمات تماس تصویری ارائه می‌کرد، به قیمت ۸.۵ میلیارد دلار خریداری کرد. این خرید بزرگ‌ترین معامله در تاریخچه مایکروسافت به شمار می‌رود.