مایکروسافت خطاب به کاربران ویندوز ۱۰: از کروم استفاده نکنید

مایکروسافت خطاب به کاربران ویندوز ۱۰: از کروم استفاده نکنید

مایکروسافت برای متقاعد کردن کاربران ویندوز ۱۰ به استفاده از مرورگر جدید این شرکت موسوم به اج (Edge) و عدم مهاجرت به سمت کروم یا فایرفاکس شیوه جدیدی در پیش گرفته است.

به گزارش  وب‌سایت Business Insider، اگر کاربران ویندوز ۱۰ بخواهند مرورگر پیش‌فرض «اج» را به کروم تغییر دهند، با پیغامی مواجه می‌شوند که می‌گوید Microsoft Edge را امتحان کنید. به دنبال آن «اج» باز می‌شود و مرورگر پیش‌فرض تغییر نمی‌کند. در این پیام پاپ‌آپ به برخی قابلیت‌های «اج» از قبیل امکان یادداشت‌نویسی روی صفحات وب، یکپارچه‌سازی با کورتانا و ویژگی reading view اشاره شده است.

بنا به اعلام مرکز تحقیقاتی NetMarketShare، در ماه سپتامبر مرورگر «اج» ۲.۴ درصد از سهم جهانی مرورگرهای دسکتاپی را در اختیار داشته و این رقم برای «سافاری» بر سیستم عامل Mac OS ۱۰ به حدود ۵ درصد رسیده است.  

این موضوع یادآور انحصارطلبی‌های سابق مایکروسافت است که باعث شد بر سر آن یک مجموعه اختلافات دامنه‌دار با اتحادیه اروپا به وجود آید. بر اساس این گزارش، رویکرد نامتعارف مایکروسافت مورد انتقاد شدید موزیلا قرار گرفته و انتظار می‌رود دیگر رقبا نیز نسبت به آن واکنش نشان دهند. همچنین به نظر می‌رسد مایکروسافت همین شیوه را در مورد برنامه‌های موسیقی و عکس نیز در پیش گرفته است.