مایکروسافت خدمات ابری Dropbox را با Office یکی کرد

مایکروسافت خدمات ابری Dropbox را با Office یکی کرد

همکاران سیستم- مایکروسافت در آخرین اقدام برای همکاری با رقبای بزرگ خود از انعقاد قراردادی با شرکت Dropbox خبر داد تا با این اتفاق ارتباط میان مجموعه نرم‌افزاری Office و فضای پردازش ابری Dropbox نزدیک‌تر شود و کاربران خانگی و سازمانی بتوانند به صورت گسترده‌تر خدمات به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات را در اختیار بگیرند.وبسایت techworld در این زمینه اعلام کرده است خبر مربوط به این همکاری هفته جاری به صورت رسمی اعلام شد و این در حالی بود که سرویس OneDrive و OneDrive for Business مایکروسافت همواره رقابت تنگاتنگی را با خدمات Dropbox for Business انجام می‌داد.
این اقدام موجب خواهد شد تا مایکروسافت بتواند به صورت گسترده‌تر به کاربرانی که از اطلاعات به‌اشتراک گذاشته شده استفاده می‌کنند، خدمت‌رسانی کند. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده گفته می‌شود هم‌اکنون بیش از ۳۵ میلیارد فایل مبتنی بر مجموعه نرم‌افزاری Office روی فضای Dropbox ذخیره شده است.
با توجه به اینکه تمام کاربران Office مایکروسافت هم‌اکنون می‌توانند خدمات OneDrive و OneDrive for Business را در فرآیندهای کاری خود در اختیار بگیرند، از این پس سرویس Dropbox با ۳۰۰ میلیون مشترک خود نیز در اختیار این کاربران قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که مجموعه Office مایکروسافت بیش از ۱.۲ میلیارد مشترک در سراسر جهان دارد.
این اقدام در حالی انجام شده است که شرکت مایکروسافت پیش از این در ماه اکتبر از انعقاد قراردادی با یکی از رقبای بزرگ خود یعنی IBM خبر داد بود در ماه می از سال جاری میلادی نیز قرارداد همکاری بین مایکروسافت و شرکت Salesforce از بزرگترین تولیدکنندگان خدمات سازمانی در جهان منعقد شد.
“ساتیا نادلا”(Satya Nadella) مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت به دنبال فرصت‌های جدید برای برقراری ارتباط با دیگر شرکت‌ها می‌گردد و این در حالی است که هر یک از این قراردادها می‌تواند مزایای فراوانی را برای کاربران به همراه داشته باشد.