مایکروسافت حفره‌های خطرناک مرورگرهای خود را برطرف کرد

مایکروسافت حفره‌های خطرناک مرورگرهای خود را برطرف کرد

همکاران سیستم- سه‌شنبه این هفته مایکروسافت بنا بر روند همیشگی بولتن امنیتی ماهیانه خود عرضه کرد تا تمام کاربران ویندوزی آسیب‌پذیری‌های سیستم خود را برطرف کنند و از این طریق جلوی فعالیت هکرها را برای سوءاستفاده از دو حفره امنیتی خطرناک بگیرند.به گزارش وبسایت ZDnet، دو وصله امنیتی حیاتی برای برطرف کردن نقاط آسیب پذیر در مرورگر اینترنتی Internet Explorer و مرورگر جدید Edge مایکروسافت عرضه شد.
خطرناک‌ترین حفره که با نام MS۱۶-۰۰۱ شناخته می‌شود روی مرورگر Internet Explorer تاثیر می‌گذارد و هکر امکان می‌دهد تا از راه دور بتواند کدهای خود را از طریق صفحه اینترنتی آلوده روی رایانه مورد نظر خود منتشر کند. با این حفره امنیتی هکر می‌تواند دسترسی مشابه کاربر اصلی را به رایانه داشته باشد و به همین خاطر این مسئله مدیران شبکه را به خطر می‌اندازد.
اطلاعات یکی از این حفره‌ها به صورت عمومی منتشر شده است و مایکروسافت توضیح داد هیچ هکری تاکنون از وجود این حفره آگاهی نداشته است.
مرورگر اینترنتی Edge مایکروسافت که به تازگی همراه با ویندوز ۱۰ عرضه شده است نیز در این اقدام به‌روز شد. خطرناک‌ترین حفره آن MS۱۶-۰۰۲ نام داشت که به هکرها امکان می‌داد از راه دور بتوانند کدهای مخرب خود را به کمک صفحات آلوده اینترنتی منتشر کنند. لازم به ذکر است در این دو بولتن مشکلات امنیتی Windows Server ۲۰۱۶ Tech Previews ۳ و ۴ نیز برطرف شد.