مایکروسافت جستجوگر بینگ را با آفیس یکپارچه می‌کند

مایکروسافت جستجوگر بینگ را با آفیس یکپارچه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت فرایند یکپارچه‌سازی جستجوگر بینگ (Bing) با محصولات آفیس را آغاز کرده است.به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت مایکروسافت کار یکپارچه‌سازی جستجوگر بینگ با محصولات آفیس را از Word Online شروع کرده است. مایکروسافت گفته است جستجوگر بینگ به صورت خودکار به این محصول افزوده خواهد شد و نیازی به انجام عملیات خاصی از سوی کاربر نخواهد بود. مقامات مایکروسافت یکپارچه‌سازی محصولات خود با بینگ را «تجربه جستجوی هوشمند» نامیده‌اند و گفته‌اند استفاده از آن رایگان خواهد بود.

یکپارچه‌سازی بینگ با محصولات آفیس باعث می‌شود کاربرانی که قصد دارند اطلاعات جدیدی را از طریق عملیات جستجوی اینترنتی گردآوری کنند نیازی خارج شدن از محیط نرم‌افزارهای آفیس نداشته باشند. آن‌ها خواهند توانست عملیات جستجوی خود را در محیط اسناد آفیس انجام دهند و نتایج نمایش‌داده شده را نیز در همانجا ببینند.

ریان گاوین، مدیر بخش فناوری‌های جستجو، پردازش ابری و محتوایی در شرکت مایکروسافت در این باره گفته است: ما فقط یک باکس جستجو به Word Online اضافه نکرده‌ایم. این قابلیت فقط یک جستجوی واژگانی ساده نیست. برای این منظور، کل اسناد را اسکن می‌کنیم و می‌خوانیم. به همین دلیل به جای ارائه مجموعه‌ای از پاسخ‌ها، فقط پاسخ مرتبط و اصلی را ارائه می‌کنیم.

وی همچنین گفته است بینگ در حال تبدیل شدن به محصولی است که فراتر از یک موتور جستجوی اینترنتی معمولی است. بینگ در حال تبدیل شدن به یک لایه یا بافت خدمات هوشمند است و در حال حاضر نیز به یکی از بخش‌های محصولات و خدمات دیگر مثل دستیار دیجیتال کورتانا، جستجوگر صوتی ایکس باکس و جستجوی هوشمند ویندوز ۸ تبدیل شده است.