مایکروسافت تصاویر Office لمسی را منتشر کرد

مایکروسافت تصاویر Office لمسی را منتشر کرد

همکاران سیستم- تصاویر آنلاین منتشر شده نشان می‌دهند که رابط کاربری نسخه لمسی مجموعه نرم‌افزاری مایکروسافت موسوم به Office Touch برای سیستم‌عامل ویندوز ۸ آماده شده است.
به گزارش وبسایت theregister، این تصاویر بخشی از اقدام اخیر مرکز تحقیقاتی مایکروسافت محسوب می‌شود که هم‌اکنون از روی سایت اینترنتی این مرکز حذف شده است و دیگر سایت‌های اینترنتی تصاویر مذکور را به نمایش گذاشته‌اند.
مایکروسافت در انتشار این تصاویر از عنوان Office Gemini استفاده کرده است. نام Gemini به موج جدیدی از نسخه‌های مختلف مجموعه نرم‌افزاری Office اطلاق می‌شود که قرار است در سال ۲۰۱۵ میلادی روانه بازار شوند.
مایکروسافت پیش از این تلاش‌هایی برای عرضه نسخه ویژه مجموعه Office متناسب با دستگاه‌های لمسی انجام داده بود که از جمله آن می‌توان به نسخه ویژه این بسته نرم‌افزاری مخصوص iPad و همچنین Office ۳۶۵ اشاره کرد. اما باید گفت که این تجربه ناتمام ماند و هنوز نسخه کامل لمسی Office برای ویندوز ۸ عرضه نشده است.
در تصاویر ذکرشده مشخص شد که مایکروسافت قصد دارد سیستم Ink را جایگزین قلم و کاغذ کند.
در این اقدام از «همکاری‌ برای ارتقا» به میان آمده است تا طی آن سیستم Ink در ویندوز، Office و Surface مورد استفاده قرار گیرد.
البته باید توجه داشت مرکز تحقیقات مایکروسافت از مدت‌ها قبل ایده‌هایی را مطرح کرده است که همه آن‌ها به تولید انبوه نرسید.