مایکروسافت تبدیل عکس به داده‌های اکسل را برای iOS فراهم کرد

همکاران سیستم – در ماه مارس از سال جاری میلادی مایکروسافت یکی از جدیدترین ویژگی‌های نر‌م‌افزار اکسل موسوم به Insert Data from Picture را برای نسخه موبایلی اپلیکیشن اکسل معرفی کرد. این قابلیت که می‌تواند تغییرات قابل ملاحظه را در صفحات گسترده ایجاد کند، هم اکنون برای نسخه ویژه اکسل در دستگاه‌های مبتنی بر iOS هم عرضه شده است.

قابلیت Insert Data from Picture به کاربران امکان می‌دهد تا با گوشی هوشمند خود از جدول داده‌ها عکس بگیرند و سپس اطلاعات ذخیره شده در عکس به صورت خودکار به یک فایل صفحه گسترده در اکسل تبدیل شود. مایکروسافت نخستین بار سپتامبر گذشته این قابلیت را در کنفرانس سالانه Ignite معرفی کرد. هم اکنون کاربران دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم های عامل اندروید و iOS می‌توانند اپلیکیشن Excel Mobile را با این قابلیت در اختیار داشته باشند و همچنین، کاربرانی که نیازی به اشتراک در مجموعه نرم‌افزاری «آفیس 365» ندارند هم می‌توانند از این قابلیت بهره‌مند شوند.

در اینجا چگونگی عملکرد این قابلیت بر اساس گفته‌های مدیران مایکروسفت به شرح زیر آورده شده است:

  • اپلیکیشن اکسل را روی گوشی هوشمند یا رایانه لوحی خود باز می‌کنید و سپس کلید Insert Data را در بخش Picture فشار می‌دهید
  • دوربین را به گونه‌ای تنظیم می‌کنید تا یک مرز قرمز اطراف داده‌های شما را فرا بگیرد و سپس عکس می‌گیرید
  • اکسل تصویر را پردازش می‌کند و آن را تبدیل به یک جدول می‌کند
  • اکسل این فرصت را به شما می‌دهد تا برای تصحیح هرگونه مشکلی که در طول فرآیند تبدیل داده‌ها شناسایی کردید، اقدام کنید. شما می‌توانید این بخش را نادیده بگیرید یا برای اصلاح مشکلات پیش آمده دست به کار شوید
  • زمانی که اصلاحات شما به پایان رسید کلید Insert را بزنید و در این مرحله اکسل تمام تغییرات را نهایی می‌کند.

منبع: zdnet