مایکروسافت به کمک برنامه‌نویسان Visual Studio می‌آید

مایکروسافت به کمک برنامه‌نویسان Visual Studio می‌آید

همکاران سیستم- در برخی موارد حتی بهترین برنامه‌نویسان هم دچار مشکل می‌شوند نیاز به توصیه‌ و پیشنهادهای جدید دارند. شرکت مایکروسافت برای پاسخگویی به این نیاز سرویسی را با نام Bing Developer Assistant عرضه کرده است که به توسعه‌دهندگان سیستم Visual Studio امکان می‌دهد از مزایای موتور جست‌وجوی اینترنتی Bing برای یافتن راه‌حل‌های مورد نظر خود استفاده کنند و دریابند که مشکلات برنامه‌نویسی خود را چگونه می‌توانند از میان بردارند.به گزارش وبسایت Techworldاین ابزار هفته جاری به صورت رایگان عرضه شد و هدف از ساخت آن افزایش کارآمدی توسعه‌دهندگان نرم‌افزار اعلام شده است تا از میان میلیون‌ها کد و پروژه نمونه بتوانند کد مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنند و آن را مورد استفاده قرار دهند.
به عنوان مثال، زمانی که توسعه‌دهندگان نرم افزار با یک پیغام خطا مواجه می‌شوند، می‌توانند با کلیک راست روی خطا و انتخاب گزینه Bing، جست‌وجوی اینترنتی خود را برای حل آن انجام دهند. جست‌وجوی اینترنتی که پس از ورود به حساب کاربری انجام می‌شود، می‌تواند موارد مختلف از جمله دلیل پیغام خطا، پروژه و نوع داده، و زبان برنامه‌نویسی را مشخص کند تا نزدیک‌ترین جواب برای مشکل پیدا شود.
با این وجود اگر جواب یافت شده مناسب نباشد، امکان جست‌وجوی بیشتر هم فراهم شده است تا کاربر بتواند بالاخره نتیجه مطلوب را به‌دست آورد.
برنامه‌نویسان تاکنون مجبور بودند پیغام خطای خود را کپی کرده و به صورت جداگانه در موتور جست‌وجو وارد کنند و سپس با اصلاح آن در قالب یک کلیدواژه بتوانند به دنبال جواب مناسب بگردند. مایکروسافت می‌گوید که این اتفاق زمان زیادی از کاربران می‌گرفت و آن‌ها را دچار دردسر می‌کرد.
سرویس Bing Developer Assistant همچنین برای ارتقا قابلیت Intellisense در سیستم برنامه‌نویسی Visual Studio مورد استفاده قرار می‌گیرد و در زمینه آگاهی از محتوا کمک می‌کند.