مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز اکس پی و آفیس ۲۰۰۳ پایان می‌دهد

مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز اکس پی و آفیس 2003 پایان می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرده است قصد دارد پشتیبانی خود را از سیستم عامل ویندوز اکس پی و مجموعه نرم افزاری آفیس ۲۰۰۳ متوقف کند. هدف غول نرم افزاری جهان از این اقدام ترغیب کاربران به استفاده از سیستم عامل ویندوز ۷ و آفیس ۲۰۱۰ اعلام شده است.

به گزارش وب سایت eweek مایکروسافت به کاربران ویندوز اکس پی و نرم افزارهای آفیس ۲۰۰۳ هشدار داده است که در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۴ رسماً به پشتیبانی خود از این محصولات پایان خواهد داد. این شرکت تصمیم گرفته است پشتیبانی‌های بلندمدت خود از این دو محصول را نیز در سال ۲۰۱۷ به پایان برساند.

استلا چرنیاک یکی از مدیران شرکت مایکروسافت در این باره گفته است: «ویندوز اکس پی و آفیس ۲۰۰۳ در زمان خود محصولات نرم افزاری مهمی بودند، اما حالا محیط فناوری تغییر کرده است. فناوری به تحول خود ادامه می دهد و نیازها و انتظارات مردم نیز به موازات آن تغییر می کند. کاربران امروزی فناوری‌هایی می خواهند که متناسب با سبک کاری و شخصی آنها باشد و آنها را در هر زمان و مکانی خلاق نگه دارد. کسب و کارهای مختلف نیز نیاز مبرمی به حمایت و تقویت امنیت داده هایشان دارند.»

چرنیاک ضمن دعوت از کاربران و کسب و کارهای مختلف به استفاده از سیستم عامل ویندوز ۷ و آفیس ۲۰۰۷ گفته است: مایکروسافت از زمان عرضه سیستم عامل ویندوز ۷ تاکنون بیش از ۵۲۵ میلیون نسخه از آن را فروخته است. وی استفاده از این دو محصول را عامل افزایش بازدهی و امنیت در کسب و کارهای مختلف دانسته است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *