مایکروسافت به دنبال نامگذاری مرورگر اینترنتی جدید

مایکروسافت به دنبال نامگذاری مرورگر اینترنتی جدید

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت این هفته اعلام کرد که یک مرورگر اینترنتی جدید مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود که البته این محصول Internet Explorer نیست.به گزارش وبسایت PCmag، «کریس کاپوسلا» از مدیران مایکروسافتدر کنفرانس Convergence این شرکت که طی هفته جاری در آتلانتا برگزار شد به بیان ساده توضیح داد که برند Internet Explorer به طور کامل حذف نمی‌شود و در جریان ادامه فعالیت‌ها از نقطه اصلی تمرکز کنار می‌رود.
البته برای آنکه چه چیز جایگزین این مرورگر اینترنتی شود، مایکروسافت هنوز به اطمینان کامل نرسیده است.
کاپوسلا در این خصوص توضیح داد: «ما هم‌اکنون برای مرورگر خود که قرار است با ویندوز ۱۰ عرضه شود، برای برند جدید یا نام جدید آن جست‌وجو می‌کنیم. ما همچنان IE را در اختیار خواهیم داشت، اما به طور همزمان مرورگر جدیدی عرضه می‌کنیم که فعلا با نام Project Spartan شناخته می‌شود. ما باید آن را نامگذاری کنیم».
از آنجایی که این شرکت مایکروسافت است، حذف مرورگر اینترنتی Internet Explorer مدت زیادی طول می‌کشد. به منظور پشتیبانی از میراث مایکروسافت، این محصول همچنان در برخی نسخه‌های ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود و برای مثال در سایت‌های اینترنتی با قابلیت کنترلی ActiveX مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فناوری‌ها و قابلیت‌های ویژه IE همچنان به صورت کاربردی باقی می‌مانند، اما در سیستم‌عامل جدید که پیش‌بینی می‌شود پایان سال جاری میلادی عرضه شود نادیده گرفته می‌شوند