مایکروسافت به دنبال خرید 10 میلیارد دلاری شرکت Discord

شرکت مایکروسافت به دنبال خرید پلتفرم پیام رسان Discord Inc به قیمت 10 میلیارد دلار یا بیشتر است و به گفته افراد نزدیک به این موضوع، غول نرم افزاری جهان قصد دارد در این حوزه خدمات گسترده‌تری را به کاربران خود ارایه دهد.
دو شرکت مایکروسافت و Discord مذاکرات خود را پشت درهای بسته پیش می‌برند و به گفته منابع آگاه، با فرض بر توافقات صورت گرفته در این گفت‌وگوها پیش بینی می‌شود که این واگذاری ماه آینده به انجام برسد.
شرکت Discord که دفتر مرکزی آن در شهر سانفرانسیسکو واقع شده است در اصل پلتفرم ویژه علاقمندان به بازی‌های ویدیویی، گفت‌وگوهای متنی، صوتی و ویدیویی را ارایه کرده است. محبوبیت این پلتفرم از زمان همه‌گیری ویروس کرونا و خانه نشین شدن مردم افزایش یافت و در این میان سایر سرویس‌های ارتباطی آنلاین از جمله واتس‌اپ و سیگنال مسنجر نیز با آن رقابت می‌کردند.
مایکروسافت که ارزش بازار آن 1.7 تریلیون دلار محاسبه می‌شود در جست‌وجوی خرید تازه است تا به کمک آن بتواند سطح بیشتری از کاربران را تحت پوشش قرار دهد. لازم به ذکر است این شرکت تابستان گذشته پیش از کنار گذاشتن تلاش‌های خود مذاکراتی را برای خرید اپلیکیشن محبوب تیک‌تاک انجام داده بود که این فرآیند در نهایت به خاطر اختلاف ژئوپلیتیکی مطرح شده توسط ترامپ خاتمه یافت.

منبع: wsj