مایکروسافت به دنبال خرید شرکت AMD

مایکروسافت به دنبال خرید شرکت AMD

بر اساس شایعات جدید مایکروسافت تمایل زیادی به خرید شرکت تراشه‌ساز AMD دارد و مذاکرات میان این دو شرکت بزرگ از چند ماه قبل آغاز شده است.
در حالی که هنوز هیچ خبر رسمی از سوی این دو شرکت منتشر نشده است، ایده اصلی در مورد شایعات مذکور این است که مایکروسافت در مورد وضعیت مالی AMD نگران است و تصور می‌کند هر مشکلی که برای این شرکت تراشه‌ساز پیش بیاید، به چرخه تامین قطعات مورد نیاز Xbox One آسیب می‌زند. بر این اساس مایکروسافت تصمیم گرفته است با خرید AMD این مشکل را حل کند.
به گزارش Zdnet، در این زمینه برخی شایعات دیگر هم وجود دارد. دیگر منابع آگاه اعلام کردند که این شرکت تراشه‌ساز تمایل دارد مرکز تولید Xbox One را در اختیار بگیرد. مایکروسافت و سونی به‌ازای هر تراشه که در کنسول‌های بازی Xbox One و PS۴ استفاده می‌کنند ۱۰۰ دلار به شرکت AMD می‌پردازند.
لازم به ذکر است شرکت مایکروسافت تاکنون ۱۲.۶ میلیون دستگاه Xbox One فروخته است و این مسئله نشان می‌دهد که شرکت مذکور از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۱.۲ میلیارد دلار به AMD پول داده است. با احتساب این مسئله که AMD روی هر یک از این تراشه‌ها ۲۰ درصد سود می‌کند می‌توان نتیجه گرفت که مایکروسافت با خرید شرکت مذکور خواهد توانست سالی یک میلیارد دلار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کند.
این فرآیند را می‌توان برای شرکت سونی هم محاسبه کرد. سونی از ابتدا تاکنون ۲۴ میلیون دستگاه کنسول بازی PS۴ را فروخته است که این رقم نسبت به تعداد کنسول‌های فروخته شده توسط مایکروسافت بسیار بیشتر است. اگر مایکروسافت شرکت AMD را بخرد، می‌تواند به‌ازای هر کنسولی که رقیبش می‌فروشد هم سود دریافت کند.
در پایان باید توجه داشت که مایکروسافت برای عینک هوشمند خود موسوم به HoloLens آرزوهای زیادی را در سر می‌پروراند. بر این اساس در اختیار داشتن یک شرکت بزرگ تراشه‌ساز می‌تواند از نظر سخت‌افزار کمک‌های فراوانی به مایکروسافت بکند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *