مایکروسافت به دنبال جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران آفیس

همکاران سیستم – زمانی که Word، Excel، PowerPoint یا یکی دیگر از نرم‌افزارهای موجود در مجموعه آفیس مایکروسافت را باز می‌کنید پنجره‌ای با محتوای زیر برای شما باز می‌شود: «داده‌های شما، توسط شما کنترل می‌شود». سپس از شما خواسته می‌شود تا بخش تنظیمات حریم شخصی خود را بازبینی کنید تا دریابید مایکروسافت تا چه میزان داده‌های مخصوص سنجش را از مجموعه نرم‌افزاری آفیس جمع‌آوری می‌کند.

مایکروسافت اوایل ماه جاری در رابطه با حفظ حریم شخصی و بازخورد کاربران در مجموعه نرم‌افزاری آفیس توضیح داد: «آفیس بر اساس اعتماد کاربران ساخته شده است». هم اکنون این کمپانی یک پنجره خودکار را برای کاربران به نمایش درمی‌آورد تا شانس کنترل داده‌هایی که به اشتراک می‌گذارند را برای آنها فراهم کند یا، این امکان در اختیار کاربر قرار گیرد که برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود موافقت کنند.

این پنجره به محض باز کردن یکی از اپلیکیشن‌های آفیس نمایان می‌شود و در آن نوشته شده است: «هنگامی که داده‌های خود را به آفیس می‌سپارید، شما مالکیت داده‌ها را در اختیار دارید. سیاست ما این است که از این داده‌ها در جهت اهداف تبلیغاتی استفاده نکنیم و به دیگران هم اجازه استفاده از آنها را ندهیم». در ادامه این مطلب گفته شده است: «ما بخش تنظیمات حریم شخصی در آفیس را به‌روز کردیم تا به شما امکان دهیم که بدانید کدام یک از داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم و چگونه از آنها استفاده می‌کنیم».

لازم به ذکر است که هیچ راهی رای حذف این نوشته‌ها وجود ندارد و زمانی که اپلیکیشن را برای نخستین بار باز می‌کنید می‌بایست همه نوشته‌ها در آن را مطالعه کنید تا مایکروسافت به شما توضیح دهد که چگونه از اطلاعات شخصی شما استفاده می‌کند.

منبع: betanews