مایکروسافت به خریداران یاهو کمک مالی می‌کند

مایکروسافت به خریداران یاهو کمک مالی می‌کند

همکاران سیستم- مرکز Re/code با انتشار گزارش جدید ادعا کرد مدیران مایکروسافت با شرکت‌های خصوصی که قصد خرید یاهو را دارند مذاکراتی را آغاز کرده‌اند تا بر این مسئله واقف شوند که این شرکت می‌تواند در جریان واگذاری مذکور به میزان قابل ملاحظه پول به آنها قرض دهد.به گزارش وبسایت Zdnet،  این مسئله به آن معنی نخواهد بود که مایکروسافت به صورت واحد قصد خرید شرکت یاهو را دارد، بلکه به نظر می‌رسد مایکروسافت می‌خواهد به این سطح از اطمینان برسد که شرکتی که در پایان یاهو را خریداری کند از دوستان و شرکای نزدیک مایکروسافت خواهد بود.
اگرچه یاهو قصد دارد همکاری ده ساله خود با مایکروسافت در زمینه جست‌وجوهای اینترنتی را در نظر نگیرد، ولی همچنان تا اندازه‌ای بر این همکاری‌ها تاکید دارد. با توجه به چشم‌انداز مدیران مایکروسافت برای حرکت طولانی‌مدت و آهسته جست‌وجوگر Bing، به نظر می‌رسد همکاری‌های مایکروسافت و یاهو در این زمینه تاثیرات قابل ملاحظه‌ای را بر اهداف شرکت مایکروسافت برجا گذاشته است.
 شرکت مایکروسافت بر اساس سیاست‌های جدید خود تمایل چندانی ندارد تا روی سرورهای مخصوص جست‌وجوهای اینترنتی سرمایه‌گذاری فراوانی انجام دهد. «استیو بالمر» مدیرعامل اسبق مایکروسافت عامل اصلی در انعقاد قرارداد میان دو شرکت مایکروسافت و یاهو بود و سال ۲۰۰۹ میلادی تمایل داشت با پرداخت ۴۸ میلیار دلار شرکت یاهو را به طور کامل خریداری کند. او سال ۲۰۱۳ از مایکروسافت بیرون رفت.