مایکروسافت به استقبال ساعت هوشمند اپل رفت

مایکروسافت به استقبال ساعت هوشمند اپل رفت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از عرضه اپلیکیشن ذخیرش ابری خود برای نصب بر روی ساعت هوشمند اپل خبر داده است.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، شرکت مایکروسافت به ساعت هوشمند شرکت رقیب خود یعنی اپل رفته است. این غول نرم‏‌افزاری اپلکیشن ذخیرش ابری وان درایو (OneDrive) خود را برای نصب بر روی این ساعت هوشمند عرضه کرده است. مایکروسافت در حوزه فناوری‏‌های پوشیدنی دارای محصولی به نام مایکروسافت باند (Band) است اما قصد دارد از ابزارهای پوشیدنی شرکت‏های رقیب خود نیز پشتیبانی کند.
مایکروسافت پیش از این برخی اپلیکیشن‏های خود را برای نصب بر روی پلت‏فرم پوشیدنی اندروید نیز عرضه کرده بود. اپلیکیشن جدید مایکروسافت برای ساعت هوشمند جدید اپل OneDrive ۵.۳ برای سیستم عامل iOS نام دارد که به کاربران اجازه می‏‌دهد عکس‏های ذخیره‌‏شده بر روی این پایگاه ابری را بر روی صفحه نمایش ۱.۵ اینچ در ۱.۷ اینچ این ساعت مشاهده کنند. زوم کردن بر روی عکس‏‌ها از جمله قابلیت‏هایی است که کاربران قادرند از طریق این اپلیکیشن انجام دهند. حذف و جستجوی عکس‏‌ها نیز از دیگر قابلیت‏‌هایی است که دارندگان ساعت هوشمند اپل می‏‌توانند از طریق اپلیکیشن مایکروسافت انجام دهند.
هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت قصد دارد اپلیکیشن‌‏های دیگری را نیز برای نصب بر روی این فناوری عرضه کند یا نه. اما از آنجا که این شرکت اپلیکیشن‏ وان نوت خود را برای ساعت‏‌های هوشمند اندروید عرضه کرده است انتظار می‏‌رود این کار را برای ساعت هوشمند اپل نیز انجام دهد.