مایکروسافت بهای خدمات پردازش ابری خود را کاهش داد

همکاران سیستم- پس از آنکه شرکت‌های آمازون و گوگل قیمت خدمات پردازش ابری خود را کاهش دادند، شرکت مایکروسافت نیز که نخواسته از این روند عقب بماند، اقدام به کاهش بهای خدمات پردازش ابری خود کرده است.
به گزارش وب سایت itworld ، در اوایل نوامبر سال جاری شرکت آمازون از کاهش ۱۸ درصد بهای خدمات پردازش ابری خود خبر داد و مدتی بعد گوگل نیز اعلام کرد قیمت خدمات خود در این حوزه را تا ۵ درصد کاهش می‌دهد. بعد از مدتی آمازون دوباره از کاهش ۲۵ درصدی قیمت این خدمات خبر داد و گوگل نیز روز بعد از آن بهای ذخیره داده در پایگاه‌های تحت پردازش ابری خود را به میزان بیشتری کاهش داد. حالا شرکت مایکروسافت هم وارد میدان شده و از کاهش قیمت خدمات پلت فرم آزور (Azure) خود خبر داده است.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر شرکت گوگل به کاربرانی که تا یک ترابایت فضای ذخیره داده لازم دارند، به ازای هر گیگابایت 085. 0 دلار دریافت می‌کند که پایین‌ترین قیمت موجود در بازار است. شرکت آمازون نیز برای ارائه این خدمات 095. 0 دلار دریافت می‌کند. شرکت مایکروسافت نیز اعلام کرده است مشتریان خدمات پردازش ابری این شرکت می‌توانند ۹۰ روز به صورت رایگان از این خدمات استفاده کنند و اگر قصد استفاده بلندمدت از خدمات آزور را داشته باشند، می‌توانند از تخفیف ۳۲ درصدی مایکروسافت در این زمینه برخوردار شوند. هم اکنون شرکت‌های مایکروسافت و آمازون به کسب وکارهایی که ۴۹۵ ترابایت فضای ذخیره داده خریده‌اند، به ازای هر گیگابایت 08. 0 دلار دریافت می‌کنند. گوگل نیز از کاربرانی که ۴۰۰ ترابایت فضای ذخیره خریداری کرده‌اند، در ازای هر گیگابایت 063. 0 دلار دریافت می‌کند.
شرکت مایکروسافت اعلام کرده است به طور متوسط در هر ثانیه حدود ۲۷۰ هزار درخواست ذخیره داده را از طریق پلت فرم آزور دریافت می‌کند که این رقم در اوج خود به ۸۸۰ هزار درخواست نیز رسیده است.