مایکروسافت بزرگترین شبکه اجتماعی سازمانی جهان را خرید

مایکروسافت بزرگترین شبکه اجتماعی سازمانی جهان را خرید

همکاران سیستم- مقامات ارشد مایکروسافت روز گذشته با انتشار بیانیه رسمی اعلام کردند که این شرکت با پرداخت ۲۶.۲ میلیارد دلار پول نقد بزرگترین شبکه اجتماعی سازمانی جهان «لینکدین» را خریداری کرده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، این اقدام در حالی صورت گرفته است که مایکروسافت می‌کوشد تمرکز بیشتری بر مشتریان سازمانی داشته باشد.

شرکت لینکدین که دفتر مرکزی آن در شهر کالیفرنیا واقع شده است در سال ۲۰۰۲ تاسیس شد و تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۴۰۰ میلیون مشترک فعال در سراسر جهان داشت. این شرکت خدمات ویژه شبکه اجتماعی را برای ارتباط بهتر متخصصان و کارمندان فراهم می‌کند، سوابق کاری را به اشتراک می‌گذارد و امکان پیدا کردن مشاغل جدید را هم فراهم می‌آورد.

لینکدین در سال ۲۰۱۵ میلادی شرکت Lynda.com را به قیمت ۱.۲ میلیارد دلار خریداری کرده بود تا از این طریق بتواند قابلیت‌های خود در زمینه یادگیری/آموزش و توسعه استعدادها را ارتقا دهد.

بر اساس اخبار منتشر شده، «جِف وِینِر» همچنان به عنوان مدیرعامل لینکدین باقی می‌ماند و گزارش‌های خود را به صورت مستقیم به «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت انتقال می‌دهد. «رِید هافمن» رئیس هیئت مدیره،‌ یکی از بنیانگذاران و مدیر کنترل سهامداران لینکدین در کنار وِینر به طور کامل فرآیند انتقال این شرکت به مایکروسافت را پشتیبانی می‌کنند.

پیش‌بینی شده است که واگذاری لینکدین به مایکروسافت در پایان سال جاری میلادی به اتمام برسد و در مرحله کنونی می‌بایست موافقت سهامداران دریافت شود.