مایکروسافت بزرگترین توسعه دهنده خدمات ابری جهان می‌شود

هیچ کارشناسی در وال استریت به اندازه «دان ایوز» از متخصصان مرکز Wedbush در مورد رشد صعودی مایکروسافت در حوزه خدمات پردازش ابری تاکید ندارد. ایوز روز گذشته رتبه‌بندی Outperform در مورد وضعیت سهام مایکروسافت را منتشر کرد و مشخص شد غول نرم افزاری جهان پیش‌ بینی‌های وال استریت را محقق کرده است تا بر این اساس ارزش هر سهام آن از 170 دلار به 185 دلار برسد. دلیل اصلی نگرش خوشبینانه ایوز یک نکته است: رشد سریع عرصه خدمات پردازش ابری.

ایوز ادعا می‌کند که اگرچه آمازون عنوان نخست عرضه کننده خدمات پردازش ابری را در اختیار دارد، ولی مایکروسافت آماده است تا در مرحله بعد حاکمیت این بازار را در دست گیرد. زیرا این شرکت در حال افزایش سهم خود در بازار جهانی خدمات ابری است و طی چند سال پیش‌رو فاصله با شرکت آمازون را به حداقل می‌رساند.

او توضیح داد مایکروسافت در بهترین موقعیت قرار دارد تا بیشترین سهم از این عرصه پیچیده را در اختیار بگیرد. زیرا در سال‌های پیش‌رو سازمان‌های بیشتری به سمت خدمات دوگانه ابری روی می‌آورند.

در حالی که این کارشناس حوزه فناوری اعتراف می‌کند که مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون (AWS) حاکمیت کنونی بازار خدمات ابری عمومی را در دست گرفته است، ولی به اعتقاد او مایکروسافت در حال کاهش هرچه بیشتر فاصله خود با آمازون است.

این کارشناس توضیح داد: «داستان توسعه خدمات ابری در شرکت مایکروسافت هیچ نشانه‌ای از کاهش فعالیت‌های این مرکز را نمایان نمی‌کند. زیرا پلتفرم Azure در حال تغییر بنیادین نگرش سازمان‌ها به خدمات ابری است و اندیشه کسب و کارها به پلتفرم ابری مایکروسافت را طی سال 2020 تغییر خواهد داد».

منبع: barrons

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *