مایکروسافت برای کم کردن حافظه ابری OneDrive عذرخواهی کرد

مایکروسافت برای کم کردن حافظه ابری OneDrive عذرخواهی کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت ماه گذشته با یک تصمیم نادرست اعلام کرد طرح ارایه فضای مجازی نامحدود در سرویس پردازش ابری OneDrive را کنار می‌گذارد.به گزارش وبسایت ZDnet، جزییات مربوط به تصمیمات جدید مایکروسافت به اندازه کافی ناخوشایند بود، ولی نحوه انتقال این طرح کار را خراب‌تر کرد. مطلبی که مشخص بود با عجله نوشته شده و روی وبلاگ رسمی مایکروسافت منتشر شده است، اعلام کرد کاربران همان طور که تبلیغ شده است می‌بایست خدمات پردازش ابری را مورد استفاده قرار دهند.
این مطلب به سرعت با عکس‌العمل کاربران مواجه شد. در سایت اینترنتی UserVoice گفته شد حافظه مجازی ما را برگردانید. بیش از ۷۲ هزار نفر به این مطلب رای مثبت دادند و تا دیروز صبح حدود ۴ هزار کامنت برای این مطلب نوشته شد.
امروز مایکروسافت مطلب مذکور را مسدود کرد و با ارایه برخی قابلیت‌های جدید در OneDrive به این مسئله پاسخ داد. مایکروسافت در پاسخ خود نوشت:‌ «فضای ابری نامحدود برنمی‌گردد».
این شرکت گفت اعمال تغییرات در حافظه ابری OneDrive یک تصمیم تجاری بود و البته اعلام خبر مربوط به این تغییرات نوعی سرخوردگی و ناامیدی را برای کاربران به همراه داشت. در بیانیه مایکروسافت گفته شد: «ما متوجه شدیم اعلام سراسری این مسئله باعث دلسردی کاربران در جریان استفاده از محصولات ما شده است. برای این اتفاق بسیار متاسف هستیم و از همه کاربران عذرخواهی می‌کنیم».
جزییات مربوط به طرح جدید مایکروسافت برای ایجاد تغییر در جریان استفاده از OneDrive به قرار زیر است:
مشترکان نسخه‌های غیرسازمانی سرویس Office ۳۶۵ شامل Home، Personal و University به‌ازای هر کاربر یک ترابایت حافظه در سرویس OneDrive دریافت می‌کنند. برای تعداد کمی از کاربران که حافظه آنها تا ۱۰ ترابایت افزایش یافته بود و بخشی از آن یا همه آن را استفاده کردند، حافظه اضافی برای ۱۲ ماه باقی می‌ماند. برای کاربرانی که از این تغییرات ناراضی هستند تمام پول آنها برگردانده می‌شود.
هر کاربری که حساب کاربری رایگان OneDrive را در اختیار دارد و هم‌اکنون بیش از ۵ گیگابایت اطلاعات را روی آن ذخیره کرده است، یک سال رایگان می‌تواند از Office ۳۶۵ Personal استفاده کند که این سرویس یک ترابایت حافظه مجازی را شامل می‌شود. این پیشنهاد سال آینده از طریق ارسال پست الکترونیکی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
برای کاربرانی که هم‌اکنون ۱۵ گیگابایت حافظه OneDrive رایگان و ۱۵ گیگابیت حافظه هدیه مخصوص ذخیره عکس‌ها را در اختیار دارد، مایکروسافت طرح‌های مذکور را ارایه می‌دهد. ولی این کاربران می‌بایست تا تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۶ از طریق لینک ارسال شده روی سایت مایکروسافت این حافظه را فعال کنند.
تمام کاربران OneDrive با حساب کاربری رایگان که گزینه‌ای در این زمینه پیش‌روی خود نداشته‌اند، ظرفیت حافظه رایگان آنها به ۵ گیگابایت کاهش پیدا می‌کند و حافظه رایگان برای ذخیره عکس‌ها هم حذف می‌شود.