مایکروسافت برای ویندوز 10 «نوار اخبار» ارایه کرد

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت theverge؛ مایکروسافت یک اپلیکیشن جدید برای سیستم عامل ویندوز 10 ارایه کرده است که نوار اخبار را به این پلتفرم اضافه می‌کند. این نوار ویژه در بالای نوار اصلی صفحات ویندوز نمایان می‌شود و به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته آخرین و مهم‌ترین اخبار را از 4500 خبرگزاری جمع آوری می‌کند و همچنین آخرین اطلاعات بورس را در اختیار کاربران می‌گذارد.
این اپلیکیشن شباهت زیادی به نوار اخباری دارد که در دهه 90 میلادی در رایانه‌های شخصی ویندوزی مورد استفاده قرار می‌گرفت و توسط گروه ویژه مایکروسافت موسوم به News که پیش از این با نام MSN News شناخته می‌شد، ارایه شده بود.

تولبار مایکروسافت
اپلیکیشن جدید مایکروسافت News Bar نام دارد که هم اکنون نسخه آزمایشی آن برای کاربران سیستم عامل ویندوز 10 ارایه شده است. بخش مربوط به تنظیمات این اپلیکیشن این امکان را فراهم می‌کند تا کاربر نوار مربوطه را در قسمت بالا، پایین، چپ یا راست صفحه مستقر کند تا به اخبار و تصاویر مورد نظر خود دسترسی بهتری داشته باشد.
این اپلیکیشن جدید همچنین از چند مانیتور به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند و در صورت عدم نیاز، کاربر به راحتی می‌تواند آن را کوچک کند تا اخبار برای او به نمایش درنیاید. همچنین امکان سفارشی سازی اخبار هم فراهم شده است تا کاربر بتواند اخبار محلی یا گروه ویژه‌ای از اخبار بسته به موضوع آنها را در اختیار داشته باشد.