مایکروسافت برای دنبال کردن اخبار اپلیکیشن ویژه عرضه کرد

شرکت مایکروسافت اپلیکیشن جدیدی را برای شخصی‌سازی تجربه خواندن اخبار ارائه کرد که با نام «استارت» شناخته می‌شود و مبتنی بر وب یا در قالب اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن جدید با سیستم‌های عامل ویندوز 10 و 11 مایکروسافت و همچنین مرورگر اینترنتی Edge سازگار است.

رسانه‌های خبری اعلام کردند اپلیکیشن جدید مایکروسافت می‌تواند محتوای ناشران را به روشی با یکدیگر ادغام کند که با علایق شخصی کاربر هماهنگ باشد.

این اپلیکیشن در اصل یک سیستم سفارشی‌سازی است که به مایکروسافت کمک می‌کند از تجربیات خوانندگان اخبار ارائه شده توسط رقبایی نظیر اپل یا گوگل و همچنین برنامه‌های محبوب دیگر مانند فلیپ‌بورد و اسمارت‌نیوز بهتر استفاده کند.

مایکروسافت می‌گوید این محصول جدید براساس سرویس‌های مشابه قبلی که در این شرکت عرضه می‌شد و از جمله آنها می‌توان به MSN یا News مایکروسافت اشاره کرد، ساخته شده است.

با این حال قرار نیست جایگزین سرویس MSN شود. به گفته مایکروسافت، با وجود راه‌اندازی این رقیب جدید داخلی قرار است که سرویس MSN همچنان در دسترس کاربران قرار گیرد.

کاربران به منظور استفاده از خدمات «استارت» مایکروسافت می‌توانند در وبسایت مستقل MicrosoftStart.com مبتنی بر مرورگرهای اینترنتی کروم و Edge خدمات آن را در اختیار بگیرند یا اپلیکیشن «استارت» را به صورت مستقیم برای سیستم‌های عامل اندروید و iOS بارگذاری کنند.

منبع: techcrunch