مایکروسافت با هدف افزایش تولید کارمندان خود را اخراج می‌کند

مایکروسافت با هدف افزایش تولید کارمندان خود را اخراج می‌کند

همکاران سیستم- یکی از مشاوران “ساتیا نادلا”(Satya Nadella) مدیرعامل مایکروسافت گفت این شرکت بزرگترین اقدام برای اخراج کارکنان در تاریخ فعالیت‌های خود را با هدف سرمایه‌گذاری بیشتر روی فناوری‌های جدید و کاهش تمرکز بر فناوری‌های پایین‌تر انجام داد.به گزارش وبسایت  ،Techworld جف تپر (Jeff Teper) مدیر مرکز استراتژی‌های مایکروسافت در کنفرانس سالانه مالی این شرکت گفت: «هر دانشجویی که در زمینه تاریخ فناوری تحصیل کرده باشد به خوبی می‌داند که اشتباهات شرکت‌ها در جریان انتقال از یک نسل به نسل دیگر با کنار گذاشتن محصولاتی که از قبل تولید می‌شد، همراه نمی‌شود و البته این فرایند سرعت کافی برای تولید محصولات جدید را فراهم می‌کند».
او به صورت مستقیم به مدیر قبل از نادلا اشاره نکرد، اما استیو بالمر(Steve Ballmer) در زمان تصدی خود همواره به خاطر عدم نشان دادن واکنش سریع به فرصت‌های پیش‌آمده در حوزه جست‌وجوهای اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و خدمات موبایلی مورد انتقاد قرار می‌گرفت.
اما مدیرعامل جدید از ابتدای فعالیت خود اعلام کرد که قصد دارد سرمایه‌گذاری روی فناوری‌های نوظهور از جمله اینترنت اشیاء را کاهش دهد و سرمایه‌گذاری بیشتر بر فناوری‌های نوینی داشته باشد که مدل‌های اقتصادی شرکت اجازه می‌دهد.
Teperبا اشاره به این موضوعات توضیح داد که گروه او به همراه دیگر مدیران ارشد مایکروسافت در تمام این تصمیم‌گیری‌های کلان از نادلا پشتیبانی می‌کرده‌اند.
نادلا به همراه آمی هود(Amy Hood) مدیر مالی مایکروسافت این روزها بررسی‌های مختلف خود را انجام می‌دهند تا با آزاد کردن پول‌های این شرکت بتوانند سرمایه‌گذاری بیشتری روی فناوری‌هایی انجام دهند که از قبل قول داده بودند و یکی از راهکارهای آن‌ها اخراج کارمندان است.
ساتیا نادلا در آغاز سال مالی جاری در ژوئیه ۲۰۱۴ اعلام کرد که قصد دارد ۱۸ هزار کارمند مایکروسافت را اخراج کند که این رقم ۱۴ درصد از کل کارمندان را تشکیل می‌دهد. هم‌اکنون با گذشت سه مرحله از فرآیند اخراج کارمندان توسط مایکروسافت هم‌اکنون بیشترین این افراد بیرون شده‌اند.