مایکروسافت با اداره مهاجرت آمریکا چگونه همکاری می‌کند؟

همکاران سیستم- در پی انتقادات شدید به مایکروسافت برای اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE)، این شرکت مشاوره‌های جدیدی را در اختیار دولت آمریکا قرار داده است تا برای استفاده از فناوری تشخیص چهره قوانین ویژه وضع کند.
مدیران مایکروسافت اعلام کردند همکاری‌های این شرکت با سازمان مهاجرت و گمرک ایالات متحده در حوزه فناوری‌های تشخیص چهره توسعه نمی‌یابد. این شرکت روز گذشته روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد سازمان ICE یکی از مشتریان مایکروسافت محسوب می‌شود که در حوزه فناوری‌های تشخیص چهره از مایکروسافت کمک نمی‌گیرد.
اداره مهاجرت و گمرک آمریکا طی هفته‌های اخیر به دلیل جدا کردن کودکان از والدین مهاجر به میزان قابل ملاحظه تحت انتقادات فراوان قرار گرفته است. در این میان مدیران مایکروسافت به تماس برخی از کارمندان و دیگر افراد که از بیرون شرکت با آنها تماس برقرار کرده بودند تا در جریان جزییات همکاری‌ها با ICE قرار بگیرند، به صورت صریح پاسخ ندادند.


«براد اسمیت» مدیر بخش حقوقی مایکروسافت هفته گذشته توضیح داده بود که موارد سیاسی از جمله اجرای قوانین مهاجرت کنار گذاشته نمی‌شود و مایکروسافت هم در حوزه فناوری های تشخیص چهره با دولت آمریکا همکاری نمی‌کند.
راهکاری که مدیر مرکز حقوق مایکروسافت در این زمینه ارایه داده به شرح زیر است: کنگره باید کمیته دو حزبی برای بررسی فناوری تشخیص چهره تشکیل دهد و پیشنهادات مربوط به تنظیم بالقوه این فناوری را در اختیار بگیرد. او در یک مطلب وبلاگی به فهرست مواردی اشاره کرد که در جریان استفاده از این فناوری می‌تواند اثرگذار باشد.

منبع: Zdnet