مایکروسافت بازگشت مجدد به حالت S Mode ویندوز ۱۰ را ممکن می‌کند

این هفته نسخه آزمایشی ویرایش Redstone ۵ سیستم عامل ویندزو ۱۰ منتشر شد و نشان داد مایکروسافت در نظر دارد گزینه‌ای را با نام Switch to S Mode به این محصول اضافه کند تا امکان بازگشت با نسخه S سیستم عامل ویندوز ۱۰ برای کاربران فراهم شود.
هنوز به طور کاملا دقیق مشخص نیست که این قابلیت چگونه کار می‌کند و با این وجود پیش‌بینی شده است که گزینه یاد شده به بخش تنظیمات ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود تا سرویس یاد شده مورد استفاده قرار گیرد.

در حال حاضر بر اساس آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ که در آوریل ۲۰۱۸ انجام شد، کاربران می‌توانند از طریق یک اپلیکیشن که در بخش Store ارایه شده است ویندوز ۱۰ را از حالت S Mode خارج کنند و در این میان امکان بازگشت دوباره به حالت S Mode وجود ندارد.

سیستم عامل Windows ۱۰ S Mode یک نسخه قفل شده از ویندوز ۱۰ مایکروسافت محسوب می‌شود که در اصل مجموعه‌ای از ویرایش‌های Home، Pro، Enterprise‌ و Education است که به کاربران امکان می‌دهد فقط اپلکیشن‌های فروشگاه اینترنتی Store مایکروسافت را اجرا کنند. این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت به گونه‌ای طراحی شده است که ایمنی بالاتری دارد و نسبت به دیگر ویرایش‌ها با گذشت زمان کمتر مستعد تخریب‌های احتمالی است. خارج شدن از حالت S Mode برای کاربران ویندوز ۱۰ هم اکنون به صورت کاملا رایگان برای تمامی افراد انجام می‌شود و تا کنون امکان بازگشت مجدد به این نسخه فراهم نشده است.

منبع: Zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *