مایکروسافت این ماه DirectX ۱۲ را عرضه می‌کند

مایکروسافت این ماه DirectX ۱۲ را عرضه می‌کند

همکاران سیستم- توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای پس از مدت‌ها انتظار سرانجام نسل آتی فناوری DirectX مایکروسافت را اواخر ماه جاری میلادی در اختیار می‌گیرند.
به گزارش وب سایت news.cnet، این فناوری جدید با نام DirectX ۱۲ شناخته می‌شود و در اصل یک رابط برنامه‌نویسی مخصوص بازی‌های رایانه‌ای است که گفته می‌شود شرکت مایکروسافت در تاریخ ۲۰ مارس در «کنفرانس توسعه‌دهنده بازی» از آن رونمایی می‌کند.
این اطلاعات در صفحه رسمی مایکروسافت در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. مایکروسافت در تصاویر عرضه شده لوگوی شرکت‌های AMD، اینتل، Nvidia و Qualcomm را نیز به نمایش گذاشته است و گفته می‌شود که این مراکز در زمینه یاد شده با مایکروسافت همکاری کرده‌اند و از این فناوری جدید پشتیبانی می‌کنند.
به گفته مراکز خبری، «آنوجا گوزالیا» (Anuj Gosalia) یکی از مدیران توسعه مرکز Windows Graphics در شرکت مایکروسافت فناوری DirectX ۱۲ را در کنفرانس یاد شده معرفی می‌کند.
نسخه قبلی این رابط گرافیکی که امکان اجرای انیمیشن‌های سه‌بعدی و دیگر افکت‌های چندرسانه‌ای در بازی‌های رایانه‌ای را فراهم می‌کرد، در سال ۲۰۰۹ میلادی همزمان با ورود سیستم‌عامل ویندوز ۷ عرضه شد. توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای از فناوری DirectX استفاده می‌کنند تا محصولات آن‌ها بتواند با سیستم‌های سخت‌افزاری در رایانه‌های شخصی سازگاری یابد.