مایکروسافت اپلیکیشن‌های گران را در ویندوز استور نمی‌پذیرد

مایکروسافت اپلیکیشن‌های گران را در ویندوز استور نمی‌پذیرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار هشدار داده است که اپلیکیشن‌های گران را در ویندوز استور خود نخواهد پذیرفت.
به گزارش وب‌سایت theinquirer، شرکت سیلزفورس اعلام کرده است اپلیکیشن‌هایی را که قیمت بالاتری از حد معمول داشته باشند، یا از طراحی خوبی برخوردار نباشند، به ویندوز استور نخواهد پذیرفت. این اقدام می‌تواند به کاهش هزینه‌ و قیمت اپلیکیشن‌های ویندوز استور بیانجامد
برناردو زامورا، مدیر محصول در واحد اپ استور ویندوز مایکروسافت در این باره گفته است: قیمت یک اپلیکیشن باید نمایانگر ارزش آن باشد. مشتریان باید مطمئن باشند وقتی اپلیکیشنی را از ویندوز استور می‌خرند، قیمت عادلانه‌ای بابت آن می‌پردازند.
قیمت یک اپلیکیشن تنها موضوعی نیست که توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای تحت ویندوز باید نگران باشند. مایکروسافت همچنین هشدار داده است که اپلیکیشن‌هایی را که دارای آیکون‌های نامناسب هستند و یا از واژگان کلیدی نامربوطی برای تبلیغ آنها استفاده شده باشد، از اپ استور ویندوز حذف خواهد کرد. زامورا گفته است توسعه‌دهندگان نرم‌افزار حق ندارند با استفاده از واژگان کلیدی پرکاربرد و نامربوط، جایگاه یک اپلیکیشن در بخش نتایج جستجو را دستکاری کنند.
این اولین بار نیست که مایکروسافت دست به پاکساری ویندوز استور می‌زند. این شرکت در اوایل سال گذشته نیز ۱۵۰۰ اپلیکیشن را بدین دلیل که دارای عناوین گمراه‌کننده بودند، از ویندوز استور حذف کرد.