مایکروسافت انتقال عملیاتِ تحت لینوکس به محیط Azure را تسهیل کرد

مایکروسافت انتقال عملیاتِ تحت لینوکس به محیط Azure را تسهیل کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت انتقال عملیات و فعالیت‌های کاریِ تحت لینوکس به پایگاه پردازش ابری آزور (Azure) خود را سهولت بخشیده است.به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت مایکروسافت پیش از این در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ نسخه پیش‌نمایش ابزار تسریع‌کننده انتقال (MA) خود را با هدف کمک به انتقال و مهاجرت عملیات تحت ویندوز سرور به محیط آزور را عرضه کرد. حالا این شرکت قابلیت جدیدی به این ابزار افزوده است که کار انتقال داده‌ها و عملیات تحت لینوکس به این محیط را سهولت بخشیده است.

بر اساس این گزارش، کاربران این ابزار می‌توانند دستگاه‌های مجازی و فیزیکی تحت لینوکس خود را با سهولت بیشتری به محیط آزور منتقل کنند. قابلیت جدیدی که مایکروسافت به این ابزار افزوده است کار انتقال سیستم عامل Cent OS (نسخه‌های ۶.۴ و ۶.۵) و لینوکس اوراکل (نسخه‌های ۶.۴ و ۶.۵) به پایگاه آزور را تسهیل می‌کند.

شرکت مایکروسافت این قابلیت را در اصل با خرید شرکت InMage که راهکارهایی در حوزه پشتیبان‌گیری و بازیابی داده‌های کسب و کار عرضه می‌کند، به دست آورده است. این فناوری در اصل به کاربران اجازه می‌داد عملیات کاری تحت VMware، خدمات تحت وب آمازون و Hyper-V مایکروسافت را به محیط آزور انتقال دهند.