مایکروسافت امسال ۱۱۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت موفق شد طی سال مالی ۲۰۱۸ مجموع درآمدهای خود را به ۱۱۰ میلیارد دلار برساند تا برای نخستین بار در تاریخ مایکروسافت این شرکت بتواند طی یک سال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند.
مرکز توسعه خدمات رایانش ابری مایکروسافت که با نام Commercial Cloud شناخته می‌شود واحدهای مهمی از جمله Azure، آفیس ۳۶۵، داینامیک ۳۶۵ و ویندوز را در خود جا داده است که خدمات مذکور هم اکنون در قالب سرویس جامعی به نام Microsoft ۳۶۵ عرضه می‌شوند. این واحد در شرکت مایکروسافت موفق شد طی سال مالی جاری مجموع درآمدهای خود را به ۲۳ میلیارد دلار برساند. لازم به ذکر است مدیران شرکت مایکروسافت در توضیحات اخیر خود از اصطلاح Microsoft Cloud به جای Commercial Cloud استفاده می‌کنند.


بخش توسعه خدمات Surface مایکروسافت در این بازه زمانی توانست ۴.۶ میلیارد دلار درآمد کسب کند. واحد توسعه بازی در شرکت مایکروسافت نیز در این فاصله زمانی ۱۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرد و شبکه اجتماعی لینکدین به تنهایی موفق به درآمدزایی ۵ میلیارد دلاری شد. لازم به ذکر است سالی مالی ۲۰۱۸ مایکروسافت در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ به اتمام رسید.
سرویس Windows Pro که نام دیگر سیستم عامل ویندوز برای شرکت‌های توسعه‌دهنده رایانه‌های سازمانی محسوب می‌شود فصل چهارم این سال مالی را با موفقیت قابل ملاحظه به اتمام رساند و طی آن درآمدهای خود را ۱۴ درصد بیشتر کرد. با این وجود مایکروسافت همچنان ۷۰۰ میلیون کاربر فعال مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ را تحت پوشش خود قرار داده است.
حدود یک سال قبل مایکروسافت استراتژی‌های جدید خود را برای فروش محصولات اعلام کرد که نتیجه آن اخراج هزاران کارمند این شرکت شد. مدیران این شرکت به کارمندان اعلام کردند که مایکروسافت تصمیم دارد تاکید بیشتری بر سازمان‌های بزرگ داشته باشید و سازمان‌های کوچک و متوسط را در اولویت بعدی قرار دهد.

منبع: Zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *