مایکروسافت اعلام کرد: نصب ویندوز ۱۰ روی ۷۵ میلیون رایانه در یک ماه

مایکروسافت اعلام کرد: نصب ویندوز ۱۰ روی ۷۵ میلیون رایانه در یک ماه

همکاران سیستم- ویندوز ۱۰ در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۵ عرضه شد و مایکروسافت پس از گذشت ۲۴ ساعت اعلام کرد سیستم عامل جدید آنها روی ۱۴ میلیون دستگاه نصب شده است. بررسی دیگر نشان داد دو هفته پس از عرضه این محصول حدود ۱۲.۶ درصد از کاربران واحد که به سایت خبری ZDNet سر می‌زدند، روی رایانه شخصی خود ویندوز ۱۰ داشتند.به گزارش وبسایت ZDnet در تاریخ ۲۶ آگوست یعنی حدود یک ماه پس از سیستم عامل مذکور، مایکروسافت اعلام کرد ویندوز ۱۰ هم‌اکنون روی بیش از ۷۵ میلیون دستگاه رایانه شخصی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خبر جدید را «یوسف مهدی» معاون گروه دستگاه‌ها و سیستم‌عامل ویندوز در شرکت مایکروسافت منتشر کرد.
در این زمینه از مایکروسافت پرسیده شد که آیا این شرکت تعداد نسخه‌های فروخته شده ویندوز ۱۰ به شرکت‌های رایانه‌ای را هم محاسبه کرده است تا آنها این محصول را روی رایانه‌های جدید خود نصب کنند. مایکروسافت در پاسخ گفت: «نصب ۷۵ میلیون عدد مربوط به نسخه‌هایی از ویندوز ۱۰ می‌شود که توسط کاربران جهانی فعال شده‌اند و به عبارت دیگر نسخه‌هایی که به شرکت‌های رایانه‌ساز ارائه شده‌اند در این آمار وجود ندارند».
«یوسف مهدی» همچنین در توئیت خود  نوشت تعداد ابزارهای مرتبط با ویندوز ۱۰ که از فروشگاه اینترنتی Windows Store بارگذاری می‌شود نسبت به نسخه قبلی آن یعنی ویندوز ۸ حدود شش برابر بیشتر است. او همچنین اظهار داشت بیش از ۹۰ هزار مدل رایانه شخصی و رایانه لوحی به سیستم عامل ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی شده‌اند.
شرکت مایکروسافت به تمام صاحبان دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ امکان داده است به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کنند و در این میان برخی کاربران تجاری از روز ۲۹ ژوئیه این امکان را در اختیار داشتند. آن دسته از کاربرانی که امکان به‌روزرسانی رایگان را ندارند و بر اساس سیستم Software Assurance تحت پوشش قرار نمی‌گیرند، می‌توانند نسخه  Windows ۱۰ Home را به قیمت ۱۱۹ دلار و نسخه Windows ۱۰ Pro را به قیمت ۱۹۹ دلار خریداری کنند.