مایکروسافت استفاده از نرم‌افزار Visual Studio ’۱۵ را آسان کرد

مایکروسافت استفاده از نرم‌افزار Visual Studio ’۱۵ را آسان کرد

همکاران سیستم- مایکروسافت در کنفرانس Build ۲۰۱۶ نخستین پیش‌نمایش آزمایشی Visual Studio ‘۱۵ را در قالب نسخه بعدی این سیستم‌ نرم‌افزاری معرفی کرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، این شرکت هم‌اکنون گام جدیدی در این زمینه برداشته و قابلیت‌های بیشتری را به VS’۱۵ اضافه کرده است. مدیران مایکروسافت اعلام کردند که در اصلاحات جدید از مدل جدید نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار بهره گرفته شده است.

بر اساس آخرین خبرهای به دست آمده، قرار است اواخر تابستان امسال نسخه آزمایشی دیگری از نرم‌افزار VS’۱۵ عرضه شود که این نسخه یک سیستم نصب کننده رابط کاربری جدید را هم شامل می‌شود. این رابط کاربری جدید به کاربران امکان می‌دهد تا یکی از ۱۷ قالب مختلف برای فضاهای کاری را انتخاب کنند و بر این اساس می‌توانند هر یک از بخش‌های نرم‌افزار VS را که نیاز دارند، به صورت مجزا نصب کنند و به عبارت دیگر کل نرم‌افزار روی سیستم آنها نصب نشود.

مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری نیز این امکان را در اختیار دارند تا بخش‌های مختلف نرم‌افزار VS را بسته به نیاز و وظایف کاری خود در اختیار بگیرند و به عنوان مثال می‌توانند یکی از سیستم‌های Universal Windows Platform، پلتفرم‌های موبایلی چندگانه مبتنی بر NET.، لینوکس، اینترنت اشیا مبتنی بر زبان ++C را توسعه دهند.

مایکروسافت روی وبلاگ رسمی خود در این خصوص توضیح داد: «نرم‌افزار Visual Studio همواره یک گزینه ویژه در اختیار داشته است که مبتنی بر آن می‌توانید قابلیت‌های مورد نیاز خود را به صورت مجزا در اختیار بگیرید. در نسخه ۱۵ نرم‌افزار Visual Studio این امکان فراهم شده است تا کنترل بیشتری را نسبت به نسخه‌های کنونی در اختیار داشته باشید. در بیشتر موارد کاربران به ما می‌گویند که فقط می‌خواهند زبان برنامه‌نویسی ++C را در روی دسکتاپ خود توسعه دهند یا اینکه از زبان #C برای توسعه وب استفاده کنند. این امکان به راحتی در نسخه جدید نرم‌افزار فراهم شده است».