ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

مایکروسافت اجرای یک برنامه روی سیستم‌عامل موبایلی و رایانه‌ای خود را ممکن کرد

مایکروسافت اجرای یک برنامه روی سیستم‌عامل موبایلی و رایانه‌ای خود را ممکن کرد

همکاران سیستم- به‌روز شدن سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت و عرضه ویندوز فون ۱. ۸ قابلیت‌های فراوانی را به این پلتفورم افزود. این قابلیت‌ها در بخش‌های مختلف مورد تحلیل قرار گرفت. به گزارش وب‌سایت gsmarena، یکی از جالب‌ترین آن‌ها اقدام جدید مایکروسافت است که به کاربران امکان می‌دهد یک بار ابزار کاربردی مورد علاقه خود را خریداری کنند و سپس‌‌ همان ابزار را روی سیستم‌عامل رایانه‌ای ویندوز ۱. ۸ و سیستم‌عامل موبایلی ویندوز فون ۱. ۸ مورد استفاده قرار دهند.
این قابلیت تنها برای ابزارهایی عملی می‌شود که در جریان اجرای سیستم‌عامل ویندوز فون ۱. ۸ خریداری شده‌اند و بنابراین، ابزارهایی که پیش از عرضه رابط برنامه‌ای جدید ارایه شد‌ه‌اند این توانایی را ندارند.
لازم به ذکر است که تلاش مایکروسافت برای همگرایی سیستم‌های عامل موبایلی و رایانه‌ای به اقدامات مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری بستگی دارد. بر این اساس، این مراکز می‌بایست ابزارهای جدید خود را به‌گونه‌ای تولید کنند که امکان اجرای همزمان آن‌ها روی رایانه شخصی و موبایل فراهم شود.
علاوه بر این، مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری پس از ساخت ابزارهای مورد نظر خود با این قابلیت‌ها، باید آن‌ها را به عنوان «ابزار جهانی» کدگذاری کنند تا امکان اجرای دوگانه آن‌ها فراهم شود.
این اقدام کار را بسیار آسان می‌کند. زیرا تا پیش از این مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری موظف بودند در ابتدا ابزار مورد نظر خود را تولید کنند و سپس آن را برای استفاده روی سیستم‌عامل موبایلی و رایانه‌های ویندوزی مایکروسافت آماده سازند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *