مایکروسافت اجبار در به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ را تکذیب کرد

مایکروسافت اجبار در به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ را تکذیب کرد

همکاران سیستم- خبرگزاری Register روز گذشته گزارش داد زمانی که کاربر موافقت خود را برای به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ اعلام می‌کند، مایکروسافت فقط به او امکان می‌دهد تا برنامه زمانی برای به‌روزرسانی‌های بعدی را مشخص کند و بر این اساس کاربر هنوز هم این اجازه را ندارد تا به‌روزرسانی را متوقف کند.

به گزارش وبسایت pcworld، در گزارش جدید تصاویر اسکرین‌شات از فرآیند به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ منتشر شده است و نشان می‌دهد هنوز گزینه مربوطه برای نگه داشتن کلید X وجود ندارد تا کاربر از این طریق بتواند فرآیند به‌روزرسانی را متوقف کند. به عبارت دیگر، به‌روزرسانی یک فرآیند قفل شده است که کاربر در آن دخل و تصرفی ندارد.

در پی این اتفاقات خبرگزاری PCWorld تلاش کرد فرآیند مذکور را روی رایانه‌های خود مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۸.۱ آزمایش کند که البته موفق نشد. در اسکرین‌شات‌های منتشر شده از سوی مرکز Register نشان داده شد که این اجبار مایکروسافت برای به‌روزرسانی یک رایانه مبتنی بر ویندوز ۷ صورت گرفته است. مایکروسافت در پایان این اتفاقات داستان مذکور را تکذیب کرد و توضیح داد هیچ اجباری برای به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰ وجود ندارد.

شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه خود از طریق پست الکترونیکی گفت: «گزارش خبرگزاری Register نادرست است. به‌روزرسانی به سیستم عامل ویندوز ۱۰ یک گزینه انتخابی برای کاربران محسوب می‌شود و به این منظور طراحی شده است که به آنها کمک کند تا بتوانند از آخرین قابلیت‌های امنیتی و کاربردی ویندوز بهره‌مند شوند. کاربران انواع مختلف پیام‌ها و اطلاعیه‌ها را برای به‌روزرسانی دریافت می‌کنند که می‌توانند آنها را قبول کنند، برای به‌روزرسانی سیستم عامل خود برنامه‌ریزی جدید داشته باشند یا اینکه اگر تمایل دارند فرآیند به‌روزرسانی را متوقف کنند».