مایکروسافت ابزارهای کاربردی MSN را از کار می‌اندازد

مایکروسافت ابزارهای کاربردی MSN را از کار می‌اندازد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در نظر دارد تعدادی از ابزارهای کاربردی مرتبط با خدمات MSN را که پیش‌‌تر با نام ابزارهای Bing شناخته می‌شدند، طی چند ماه آینده بازنشسته کند.
به گزارش وبسایت ZDnet، مایکروسافت در این زمینه به کاربران ابزارهای MSN Health & Fitness، MSN Travel و MSN Food & Drink در پلتفرم‌های ویندوز، اندروید و iOS پیام‌هایی را ارسال کرد و هشدار داد که این شرکت قصد دارد ادامه سرویس‌دهی از طریق نرم‌افزارهای مذکور را متوقف کند.
این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که مایکروسافت هفته گذشته مرکز جمع‌آوری داده‌های مرتبط با نقشه الکترونیکی Bing را به شرکت Uber فروخت. مایکروسافت همچنین به تازگی از فضای آگهی تصویری هم خارج شد و در همین راستا گروه Applications and Services از زیرمجموعه‌های مرکز را به ریاست «کوین ترنر» تعطیل کرد. این دو اقدام باعث شد تا بیش از ۱۰۰۰ کارمند مایکروسافت از این شرکت بیرون روند.
مرکز Neowin در تاریخ ۱۰ ژوئیه نخستین بار در مورد توقف ادامه فعالیت برخی ابزارهای کاربردی MSN گزارش داد و اعلام کرد که مایکروسافت از تاریخ ۲۸ سپتامبر ابزار Food & Drink را تعطیل می‌کند، در تاریخ ۲۸ سپتامبر ابزار Travel هم به فعالیت خود پایان می‌دهد و از تاریخ اول نوامبر نیز ابزار Health & Fitness برای همیشه بازنشسته می‌شود.
لازم به ذکر است که مایکروسافت قصد توقف فعالیت دیگر ابزارهای کاربردی MSN از جمله News، Weather، Sport و Money را ندارد و این شرکت تصمیم گرفته‌ است آنها را روی ویندوز ۱۰ و دیگر پلتفرم‌ها هم ارایه دهد.
مرکز Neowin همچنین اعلام کرد که مایکروسافت در حال ارسال پیام به کاربران این سرویس‌ها است. این شرکت همچنین تصمیم گرفته است بسته به درخواست مشتریان خود برای استفاده از ابزارهای کاربردی مختلف، به پشتیبانی از آنها ادامه دهد.