مایکروسافت، راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری خود را با ویندوز ۸ سازگار می‌کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت متعهد شده تا اواسط سال ۲۰۱۳ راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود را با سیستم عامل ویندوز ۸ سازگار کند.

به گزارش وب سایت zdnet، شرکت مایکروسافت قول داده است تا اواسط سال آینده میلادی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود را که دینامیک سی آر‌ام (Dynamics CRM) نامیده می‌شود، برای کسب و کارهایی که از ویندوز ۸ استفاده می‌کنند عرضه کند. این شرکت که چند روز پیش ویندوز ۸ را روانه بازار کرد، تلاش می‌کند کسب و کارهای تجاری را متقاعد کند از این سیستم عامل جدید استفاده کنند.

شرکت مایکروسافت سومین عرضه کننده بزرگ نرم افزارهای کسب و کار است که متعهد شده راهکار‌ها و محصولات خود را با ویندوز ۸ سازگار کند. پیش از این شرکت‌های سپ و وورک دی (Workday) نیز وعده داده بودند راهکارهای کسب و کار خود را با ویندوز ۸ سازگار کنند، اما هیچکدام از این دو شرکت چارچوب زمانی مشخصی را برای عرضه چنین نرم افزارهایی اعلام نکرده‌اند.

در اوایل سال جاری برخی از مقامات مایکروسافت از سازگار شدن نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) این شرکت با ویندوز ۸ خبر داده بودند. پیش‌بینی می‌شود اولین نسخه تحت ویندوز ۸ این نرم افزار‌ها بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ وارد بازار شود.

شرکت مایکروسافت در عرضه نسخه جدید سیستم عامل ویندوز خود بیشتر بر روی کاربران فردی تمرکز کرده است و هنوز نتوانسته نظر کسب و کار‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری را به محصول جدید خود جلب کند. فروشگاه مجازی معروف به ویندوز استور در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نرم افزار کاربردی را پشتیبانی می‌کند که اغلب آن‌ها جنبه سرگرمی و کاربری شخصی دارد. مایکروسافت تلاش می‌کند با عرضه راهکار‌ها و نرم افزارهای کسب و کار تحت ویندوز ۸ کاربران شرکتی و سازمانی را نیز به استفاده از این سیستم عامل ترغیب کند.