مایکروسافت، آفیس 365 را به راهکارهای هوشمندی تجاری مجهز کرد

مایکروسافت، آفیس 365 را به راهکارهای هوشمندی تجاری مجهز کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت مجموعه‌ای از قابلیت‏ها و ابزارهای هوشمندی تجاری (BI) را به نرم‏افزارهای پردازش ابری آفیس 365 افزوده است.

به گزارش وب‏سایت pcworld، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است نرم‏افزارهای پردازش ابری آفیس 365 خود را به ابزارهای هوشمندی تجاری مجهز کرده است. برخی از این ابزارها و قابلیت‏ها قبل از این حتی بر روی محصولات نرم‏افزاری غیر پردازش ابری عرضه نشده بود و این اولین بار است که مایکروسافت آنها را روانه بازار می‏کند. آفیس 365 مجموعه‏ای از راهکارهای شبیه نرم‏افزارهای آفیس است که از طریق فناوری‏های پردازش ابری در اختیار کاربران قرار می‏گیرد.

شرکت مایکروسافت در جریان کنفرانس شرکای جهانی (WPC) از عرضه این قابلیت‏ها خبر داده است. این قابلیت‏ها مجموعه‏ای از پایگاه‏های داده و برخی ابزارهای تحلیلی را از طریق خدمات آفیس 365 در اختیار کاربران قرار می‏دهد. متصدیان آی تی به کمک این ابزارها هم می‏توانند منابع و پایگاه‏های داده‏ای درون سازمانی خود را از طریق آفیس 365 مورد استفاده قرار دهند و هم می‏توانند به پایگاه‏های برون‏سازمانی مثل ویکی‏پدیا دسترسی داشته باشند. دیتا اکسپلورر از جمله این ابزارها است که به کاربران آفیس 365 اجازه می‏دهد از منابع برون‏سازمانی استفاده کنند. کاربران از طریق این قابلیت مثلاً می‏توانند به وسیله اکسل آنلاین به محتویات و فیدهای توئیتر دسترسی داشته باشند و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

شرکت مایکروسافت ابزار دیگری با نام پاور مپ (power Map) را نیز به آفیس 365 افزوده است که کاربران از طریق آن می‏توانند کدها و اطلاعات خود را بر مبنای مناطق جغرافیایی دسته‏بندی کنند.

در حال حاضر، نسخه آنلاین اکسل در نسخه پروپلوس (ProPlus) آفیس 365 به برخی از راهکارهای هوشمندی تجاری مثل پاور ویو (Power View) و پاور پیوُت (Pivot) مجهز شده است. کاربران می‏توانند از طریق اکسل آنلاین از این منابع استفاده کنند و داده‏ها و اطلاعات موجود در آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.