ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

مایکروسافت، آفیس ۳۶۵ را به راهکارهای هوشمندی تجاری مجهز کرد

مایکروسافت، آفیس 365 را به راهکارهای هوشمندی تجاری مجهز کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت مجموعه‌ای از قابلیت‏ها و ابزارهای هوشمندی تجاری (BI) را به نرم‏افزارهای پردازش ابری آفیس ۳۶۵ افزوده است.

به گزارش وب‏سایت pcworld، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است نرم‏افزارهای پردازش ابری آفیس ۳۶۵ خود را به ابزارهای هوشمندی تجاری مجهز کرده است. برخی از این ابزارها و قابلیت‏ها قبل از این حتی بر روی محصولات نرم‏افزاری غیر پردازش ابری عرضه نشده بود و این اولین بار است که مایکروسافت آنها را روانه بازار می‏کند. آفیس ۳۶۵ مجموعه‏ای از راهکارهای شبیه نرم‏افزارهای آفیس است که از طریق فناوری‏های پردازش ابری در اختیار کاربران قرار می‏گیرد.

شرکت مایکروسافت در جریان کنفرانس شرکای جهانی (WPC) از عرضه این قابلیت‏ها خبر داده است. این قابلیت‏ها مجموعه‏ای از پایگاه‏های داده و برخی ابزارهای تحلیلی را از طریق خدمات آفیس ۳۶۵ در اختیار کاربران قرار می‏دهد. متصدیان آی تی به کمک این ابزارها هم می‏توانند منابع و پایگاه‏های داده‏ای درون سازمانی خود را از طریق آفیس ۳۶۵ مورد استفاده قرار دهند و هم می‏توانند به پایگاه‏های برون‏سازمانی مثل ویکی‏پدیا دسترسی داشته باشند. دیتا اکسپلورر از جمله این ابزارها است که به کاربران آفیس ۳۶۵ اجازه می‏دهد از منابع برون‏سازمانی استفاده کنند. کاربران از طریق این قابلیت مثلاً می‏توانند به وسیله اکسل آنلاین به محتویات و فیدهای توئیتر دسترسی داشته باشند و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

شرکت مایکروسافت ابزار دیگری با نام پاور مپ (power Map) را نیز به آفیس ۳۶۵ افزوده است که کاربران از طریق آن می‏توانند کدها و اطلاعات خود را بر مبنای مناطق جغرافیایی دسته‏بندی کنند.

در حال حاضر، نسخه آنلاین اکسل در نسخه پروپلوس (ProPlus) آفیس ۳۶۵ به برخی از راهکارهای هوشمندی تجاری مثل پاور ویو (Power View) و پاور پیوُت (Pivot) مجهز شده است. کاربران می‏توانند از طریق اکسل آنلاین از این منابع استفاده کنند و داده‏ها و اطلاعات موجود در آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *