ماه آینده مرورگر IE برای همیشه بازنشسته می‌شود

ماه آینده مرورگر IE برای همیشه بازنشسته می‌شود

همکاران سیستم- کاربران Internet Explorer مایکروسافت تنها پنج هفته زمان دارند تا پیش از آنکه فرآیند ارسال وصله‌های امنیتی برای آنها غیرفعال شود، مرورگر اینترنتی خود را به‌روز کنند.

به گزارش وبسایت ZDnet، مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای این مسئله را به کاربران یادآوری کرد که پس از تاریخ 12 ژانویه 2016 وصله امنیتی برای محافظت از مرورگر IE در مقابل بارگذاری‌های نامطمئن دیگر آسیب‌پذیری‌ها ارائه نمی‌شود.

این اتفاق روی میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان تاثیر می‌گذارد. زیرا مرورگر Internet Explorer یکی از مهم‌ترین اهداف هکرها و مجرمان سایبری محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش طرح «تحلیل دیجیتال آمریکا» در حال حاضر بیش از ۱۲۴ میلیون کاربر در سراسر جهان از مرورگر Internet Explorer ۱۰ یا نسخه‌های قبل از آن استفاده می‌کنند که می‌بایست به نسخه جدیدتر مرورگر خود را به‌روز کنند.

این طور که آمارها نشان داده است، بیشتر کاربران همچنان نسخه IE 9 این مرورگر اینترنتی را مورد استفاده قرار می‌دهند و این دسته از افراد کاربرانی هستند که هنوز سیستم عامل ویندوز 7 را روی رایانه‌های خود در اختیار دارند.

مایکروسافت اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد Internet Explorer ۱۱ آخرین نسخه از این مرورگر اینترنتی قدیمی خواهد بود که نخستین نسخه آن حدود دو دهه قبل در سال ۱۹۹۵ عرضه شد. این مرورگر برای مدت‌های طولانی به مشکلات امنیتی و مسایلی از این دست شهرت داشت و برای سال‌های طولانی مایکروسافت و کاربران را با دردسرهایی مواجه کرد.

روی کار آمدن انواع مختلف مرورگرهای اینترنتی از جمله کروم گوگل و فایرفاکس موزیلا باعث شد طی نیم دهه گذشته موقعیت مایروسافت به عنوان صاحب محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی جهان دچار تنزل شود.