ماهی ۴۰۰۰ حمله‌ سایبری به‌ازای هر کاربر صورت می گیرد

ماهی ۴۰۰۰ حمله‌ سایبری به‌ازای هر کاربر صورت می گیرد

همکاران سیستم- شرکت آلفابت که گوگل و ده‌ها شرکت دیگر را در زیرمجموعه خود قرار داده است اعلام کرد در هر ماه به طور میانگین به‌ازای هر کاربر ۴۰۰۰ هزار حمله سایبری انجام می‌شود.

به گزارش وبسایت Zdnet، «دایان گرین» از مدیران ارشد و عضو هیئت مدیره شرکت آلفابت این آمار را در جریان برگزاری کنفرانس فناوری در شهر آسپِن در کلورادو آمریکا منتشر کرد و با این اتفاق توانمندی‌های گوگل برای مقابله با حملات سایبری را نشان داد.

شرکت بزرگ ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی اظهار داشت از روش‌هایی استفاده می‌کند که حملات سایبری به کاربران و جاسوسی از سازمان‌های دولتی را به آنها اعلام کند. این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود در هر ماه ده‌ها هزار پیام هشدار دهنده امنیتی را به کاربران ارسال می‌کند تا آنها به‌روزرسانی‌های امنیتی را در اختیار بگیرند و با مشکلی مواجه نشوند.

لازم به ذکر است در طول دوره زمانی ۱۴ ماهه بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ میلادی درخواست‌های مربوط به حذف اطلاعات شخصی از روی سرورهای گوگل از ۳۰ میلیون عدد به ۶۵ میلیون  عدد افزایش یافت. این شرکت همچنان هر شش ماه یک بار گزارش شفاف خود را برای سازمان‌های دولتی منتشر می‌کند و هم‌اکنون یک صفحه ویژه در سیستم HTTPS خود با قابلیت رمزگذاری داده‌ها ارایه کرده است.