ماریسا مایر به سیاست دورکاری یاهو پایان می‌دهد

همکاران سیستم- ماریسا مایر، مدیر کل یاهو دوباره گفته است قصد دارد سیاست دورکاری این شرکت را لغو کند.
به گزارش وب سایت fortune، خانم ماریسا مایر حدود دو ماه پیش اعلام کرده بود قصد دارد به سیاست دورکاری یاهو پایان دهد. وی در آن زمان مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت و متهم شد که با این کار می‌خواهد یاهو را به عقب برگرداند. حالا پس از گذشت دو ماه، مدیر کل یاهو در نشستی که در لوس آنجلس درباره بهترین محیط‌های کاری برگزار شده است، سکوت خود را شکسته و دوباره از تصمیم خود دفاع کرده است.
بر اساس این گزارش، ماریسا مایر در توجیه تصمیم خود گفته است: افراد وقتی تنها هستند خلاقیت بیشتری از خود به خرج می‌دهند، اما وقتی با هم کار می‌کنند از روحیه همکاری جمعی و نوآوری بیشتری برخوردار هستند.
سیاست دورکاری یاهو تاکنون زندگی ۲۰۰ نفر از ۱۲۰۰ کارمند این شرکت را تحت تاثیر قرار داده است.
گفتنی است ماریسا مایر قبل از ورود به یاهو در شرکت گوگل مشغول به کار بود و با اقدامات خود توانست شرایط و محیط کاری این غول جستجوگر را ارتقا بخشد. شرکت گوگل هم اکنون در فهرست صدتایی «بهترین محیط‌های کاری» که هر ساله از سوی فورچون منتشر می‌شود، رتبه یکم را از آن خود کرده است. مایر از بدو ورود به یاهو دست به تغییرات و نوآوری‌های خاصی زده و می‌کوشد شرایط کار در این شرکت را نیز بهبود بخشد. توزیع گوشی‌های هوشمند و غذای رایگان از جمله اولین اقدامات وی در یاهو بود.