لینکدین و خدمات ابری چگونه به افزایش درآمدهای مایکروسافت کمک کردند؟

مایکروسافت که این روزها بر فرآیند تحولات دیجیتال تمرکز فراوان دارد، اوایل هفته گزارش خود از فصل سوم سال 2020 را منتشر کرد. این شرکت بزرگ فناوری در گزارش مالی خود درآمدهای به دست آمده از محصولات متنوع و خدمات خود را مشخص کرد و توضیح داد درآمد فصل مایکروسافت درمجموع 12 درصد بیشتر شده است.
لینکدین که از جمله شرکت‌های زیرمجموعه مایکروسافت محسوب می‌شود در این فصل توانست رشد 16 درصدی در مجموع درآمدهای خود را پیش‌رو ببیند. این شبکه اجتماعی با بیش از 722 میلیون کاربر در سراسر سطح تعامل با ثبت رکورد جدید را در پلتفرم خود مشاهده کرد. مایکروسافت در این خصوص توضیح داد طراحی مجدد لینکدین و تجربیات جدید ارسال پیام، قابلیت‌های آسان جست‌وجو امکان انتشار استوری از جمله امکاناتی بود که توجه کاربران این شبکه اجتماعی را به خود جلب کرد.

کمک لینکدین به درآمدهای مایکروسافت
در زمان همه گیری ویروس کرونا بسیاری از کارشناسان برای پیدا کردن شغل مناسب در این شبکه اجتماعی جست‌وجو کردند و مایکروسافت در این خصوص توضیح داد طی سه ماهه سوم سال 2020 میلادی بیش از 40 میلیون نفر برای پیدا کردن شغل جدید از این پلتفرم استفاده کردند.
افزایش تعامل کاربران با بازار کار به معنی بازگشت گسترده شرکت‌های تبلیغاتی به این پلتفرم است. مایکروسافت گفت درآمدهای لینکدین از بازار آگهی‌های تبلیغاتی به دوران پیش از شیوع کرونا بازگشته است و رشد سالانه 40 درصدی را پیش روی خود می‌بیند. در این میان پیش بینی شده است درآمدهای تبلیغاتی لینکدین از بازار آمریکا با رشد 8 درصدی به 1.70 میلیارد دلار برسد.
همچنین مشخص شد پلتفرم پردازش ابری Azure مایکروسافت در این فصل توانسته است 48 درصد درآمدهای خود را بیشتر کند که این اتفاق در جریان همه گیری ویروس کرونا بسیار قابل ملاحظه است.

منبع: Businessinsider