لینوکس Red Hat رایگان شد

لینوکس Red Hat رایگان شد

همکاران سیستم- توسعه سیستم عامل لینوکس معمولا کار آسانی است. اندکی در مورد زبان برنامه‌نویسی C بیاموزند، و سرانجام بخش‌های مختلف این سیستم عامل را توسعه دهند. ولی برای آنکه بخواهید برای Red Hat Enterprise Linux یا همان RHEL برنامه‌نویسی کنید، باید چیزهای بیشتری داشته باشید.

به گزارش وبسایت ZDnet، انجمن Fedora که از زیرمجموعه‌های Red Hat برای توسعه لینوکس محسوب می‌شود، به همراه CentOS به عنوان سرور رایگان Red Hat مخصوص لینوکس می‌تواند کمک‌های شایانی در این زمینه بکند. ولی باید گفت که این کمک‌ها کافی نیست.

شرکت Red Hat هم‌اکنون تصمیم گرفته است سیستم اشتراک RHEL را به عنوان بخشی از طرح جامع Red Hat Developer Program رایگان کند. این اقدام در قالب طرح خودحمایتی، برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری به صورت رایگان انجام می‌شود. 

بسته RHEL Developer Suite به برنامه‌نویسان امکان می‌دهد یک پلتفرم پایدار برای توسعه نرم‌افزاری در اختیار داشته باشند و از این طریق بتوانند اپلیکیشن‌های سازمان را به راحتی تولید کنند.

اعضای طرح Red Hat Developer Program همچنین می‌توانند یک نسخه رایگان از مجموعه Red Hat JBoss Middleware را هم در اختیار بگیرند.

اگر مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار اپلیکیشن‌های ویژه خود مبتنی بر فضای پردازش ابری را در اختیار دارند یا اینکه میکروخدمات سازمانی را ارایه می‌دهند، سیستم جدید اشتراک در خدمات Red Hat  به آنها امکان می‌دهد تا بتوانند به کدهای Red Hat Container Development Kit دسترسی داشته باشند. این کدها مجموعه ابزارهای شرکت مذکور هستند که تمام منابع مورد نیاز را در خود جا داده‌اند.