لینوکس در بین کسب و کارهای بزرگ همچنان محبوب است

همکاران سیستم- برآورد‌ها و مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد کسب و کارهای بزرگ همچنان شیفته استفاده از پلت فرم لینوکس هستند. به گزارش وب سایت zdnet، مطالعه بنیاد لینوکس و گروه یئومن تکنولوژی (Yeoman Technology) نشان می‌دهد بخش زیادی از متخصصان آی تی کسب و کارهای دارای بیش از ۵۰۰ کارمند و ۵۰۰ میلیون دلار درآمد همچنان علاقمند به استفاده از سیستم عامل لینوکس هستند. بنا بر نتایج این مطالعه، سیستم عامل لینوکس به خاطر جنبه‌هایی مثل امنیت، هزینه مالکیت اندک، قابلیت‌های مدیریتی و برخی قابلیت‌های دیگر همچنان مورد علاقه کسب وکارهای بزرگ است.
برآوردهای شرکت آی دی جی (IDG) نیز نشان می‌هد درآمد حاصل از فروش لینوکس در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ حدود ۷. ۱۲ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد داشته است. این در حالی است که سیستم عامل ویندوز در این مدت رشدی ۲. ۳ درصدی و یونیکس هم کاهشی ۱. ۲۴ درصدی را تجربه کرده است.
بر اساس این گزارش، بنیاد لینوکس و شرکت یئومن در این زمینه نظر ۳۳۵ نفر از متخصصان آی تی را که در شرکت‌های دارای بیش از ۵۰۰ کارمند و ۵۰۰ میلیون دلار درآمد مشغول به کار بودند، جویا شدند. آن‌ها در این مطالعه متوجه شدند بخش زیادی از این کسب و کار‌ها از پلت فرم لینوکس برای فعالیت‌های مرتبط با پردازش ابری استفاده می‌کنند. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد حدود ۸۰ درصد از بزرگ‌ترین کسب و کارهای تجاری در جهان قصد دارند در عرض پنج سال آینده از لینوکس سرور‌ها استفاده کنند. این در حالی است که فقط ۲۰ درصد این کسب و کار‌ها برای استفاده از ویندوز سرور‌ها اظهار علاقه کرده‌اند.
بنیاد لینوکس در مطالعاتی از این دست دریافته است که کمبود نیروهای دارای تخصص کار با لینوکس یکی از مهم‌ترین مشکلات کسب و کار‌ها در زمینه استفاده از این پلت فرم محبوب است.