لیست جایگزینان مدیرعامل مایکروسافت این هفته منتشر می‌شود

لیست جایگزینان مدیرعامل مایکروسافت این هفته منتشر می‌شود

همکاران سیستم- هیئت مدیره مایکروسافت در تاریخ ۱۸ نوامبر جلسه‌ای برگزار می‌کند تا طی آن لیست نهایی کاندیداهای منتخب برای جایگزینی «استیو بالمر» (Steve Ballmer) مدیر کنونی این شرکت را منتشر کند این لیست شامل اسامی ۳ تا ۵ نفر می‌شود.
به گزارش وب‌سایت bloomberg، مدیران ارشد مایکروسافت امیدوارند تا ماه آینده گزینه‌های مربوط به شخص جایگزین مدیرعامل مایکروسافت را نهایی کنند. این در حالی است که منبعی آگاهی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرده‌ است «استیو بالمر» ماه آینده بازنشسته می‌شود. مدیران ارشد مایکروسافت قصد دارند پس از مشخص کردن اعضای این لیست گفت‌وگوهای نهایی خود را طی چند هفته آتی با نامزد‌ها انجام دهند.
پس از آنکه بالمر در ماه آگوست اعلام کرد که قصد دارد ظرف کمتر از یک سال بازنشسته شود، شرکت مایکروسافت کوشید با سرعت فراوان لیست افراد جایگزین او را مشخص کند.
شرکت مایکروسافت که دفتر مرکزی آن در واشنگتن آمریکا واقع شده است، به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزار در جهان می‌کوشد به‌جای تمرکز بر ریشه‌های خود توجه بیشتری بر دستگاه‌ها و خدمات داشته باشد و از این طریق فرآیند مشابه رقبای اصلی خود یعنی اپل و گوگل را دنبال کند.
شرکت مایکروسافت در همین راستا کوشیده است به‌جای تمرکز بر صنعت رایانه‌های شخصی، توجه بیشتری بر دستگاه‌های الکترونیکی همراه و خدمات وابسته به آن داشته باشد.
«جوزف مک‌کول» (Joseph McCool) مدیر شرکت مشاوره‌ای تحقیقاتی McCool Group در این خصوص گفت: «مدیران مایکروسافت توجه بیشتری بر چشم‌انداز استراتژیک کاندیدا‌ها و همچنین ظرفیت آن‌ها برای مدیریت یک شرکت پیچیده جهانی دارند. در این راستا مدیران ارشد مایکروسافت توجه کمتری به تخصص آن‌ها در این صنعت می‌کنند».